| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chci rodit v zahraničí, ale jak na to?

V některých českých porodnicích je jednáno s rodičkami jako s nesvéprávnými, to mi nikdo nevyvrátí. A podle mě je to hlavně tím, že za komunistů byl doktor "king", který vždy ví, co je pro rodičku dobré, a rodička musí držet hubu a krok. Nebyl internet a nebyla taková informovanost a hlavně možnost jejich přístup změnit, pokud to nechtěli oni sami něco se sebou dělat. A rodičky rodily dle jejich scénáře jak na běžícím páse, nikdo si nedovolil stěžovat, páč by mu to bylo prd platný (což je i dnes prd platný).
No a jelikož není zas tak dlouho po revoluci, tak hodně doktorů, PA a dětských sester stále úspěšně slouží v porodnicích, setrvávají tam od hlubokého totalismu dodnes, určitě mají hodně úspěchů a zkušeností, to jim neberu, ale jejich klasický "komunistický" přístup k porodu a rodičkám bohužel zůstává.
Vím to moc dobře, sousedka je dětská sestra (těsně před důchodem) v jedné porodnici - klasická představitelka toho, co tady píšu.

Bohužel je to tak, ale musíme doufat ve změnu.
Třeba naše dcery nebo vnučky už budou rodit "víc svobodně" a s lidským přístupem. :o)))))
Neházím všechny porodnice do jednoho pytle, vždy se najdou výjimky.

Nejvíc mě rozesmálo (nebo vlastně nevim, jestli je to k smíchu nebo k pláči...), když jsem před svou tchyní (ročník 1954) řekla, že bych chtěla k porodu manžela. To byste nevěřili, jak se na mě osopila, jak si to představuju, chudák její syn (můj manžel), co by tam asi dělal, darmo by mě rušil, protože PA mi říká, co mám dělat, jak tlačit apod., což bych určitě sama nevěděla, ona si prostě stále myslí, že by tehdy v 70. letech bez těch doktorů, PA, "litrů" všelijakých medikamentů atd., neporodila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.