| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chci rodit v zahraničí, ale jak na to?

Gabina,
netusim, ake su podmienky pre porod u nas na Slovensku, ci v Cechach. Teda tusim - ale len sprostredkovane (zda sa mi, ze vacsinou je na vyber lege-artis v nemocnici a lege-artis v nemocnici ;o) )
Ja vsak ohladom svojho porodu CHCEM toto:
- CHCEM si vybrat polohu v akej budem rodit, ak si zmyslim pocas porodu, ze mi je najlepsie stat na usiach, tak CHCEM stat na usiach
- CHCEM mat manzela pri sebe, pocas celeho porodu a CHCEM aby to bolo brane ako samozrejmost a nie ako nieco, na co treba mat papier
- CHCEM aby to bol on alebo ja, kto sa prvy nasho dietata dotkne (pokial je to mozne, ze ano)
- CHCEM mat pri porode okolo seba iba zeny (teda okrem manzela a samozrejme za predpokladu, ze vsetko pojde hladko a nebude treba volat sluzbukonajuceho gynekologa, ktory bude zhodou okolnosti muz)
- CHCEM byt informovana o vsetkom, co mi budu robit a preco
- CHCEM aby respektovali to, co si pocas porodu zmyslim, ze este CHCEM ;o)
Ja tieto veci CHCEM - pretoze ja som zakaznik a nemocnica a ti ludia v nej, co budu pritomni pocas mojho porodu, su za to plateni, aby odviedli dobre svoju pracu. A k tomu predsa patri aj spokojnost zakaznika. Prosim ta, len nezacni teraz s komplikaciami a cisarskymi rezmi a co ja viem cim este. K spokojnosti zakaznika predsa patri aj to, ze aj rodicka, aj dieta budu v poriadku a zdrav.personal urobi vsetko preto, aby v poriadku boli.
Preco by som mala o tieto veci prosit? Ja platim (ci uz cez zdrav.poistenie, alebo v hotovosti, ci akokolvek) a za svoje peniaze CHCEM poriadne sluzby. Preco to chapeme, ked prideme ku kadernicke a preco to nechapeme v pripade zdrav.sluzieb?

Niekde nizsie pises o povinnosti podrobit se radě a rozhodnutí lékaře. Prepac ja som o tejto povinnosti v zivote nepocula, necitim ziadnu taku povinnost. Napriek tomu, ze si myslis, ze tehotne a rodiace zeny su skatule plne hormonov, ziadna z nas si nezela, aby sa nieco stalo dietatku, ci jej samotnej, najma, ak sa tomu da predist. A ak lekar rozumne vysvetli to, co ide robit a preco, aky to ma efekt, pripadne, ake su rizika, tak to zvazim a neexistuje, ze by sa jedna jedina zena rozhodla proti zdraviu svojho dietata. V konecnom dosledku by taketo slobodne rozhodnutie na zaklade poriadnych informacii bolo lepsie, ako nejaka povinnost sa podrobit (ja neviem, sme este feudalna spolocnost ci co?).

Je toho este dost, co ma pri citani tvojich prispevkov napadlo. Kedze ten moj je uz teraz dost dlhy, dokoncim to jednou poznamkou. V podstate som to iste resp. podobne vyssie pisala...
Citujem: i když jsem byla jediná rodička na sále celou noc a asi jsem jim musela šíleně lézt na nervy, protože mohli klidně spát, kdybych nezačala rodit. Ale nikdo nic neřekl, ani nenaznačil.
Z tohto mam pocit, akoby si mala vycitky za seba, svoje telo a dieta, ze ste zacali rodit v noci a zdravotnici si nemohli pospat. Mozno si sa im aj na zaver ospravedlnila. Neviem, ci ti uz niekto povedal, ze kedy zacne porod neovplyvnis, impulz dava dieta ale ako a na zaklade coho, sa este stale poriadne nevie.
Neviem, ci si im sialene liezla na nervy, co vsak viem, ze tam neponocovali kvoli tebe a neponocovali zadarmo. Je to ich praca, holt niekedy mavaju aj nocne, ale tak to jednoducho je. Ich pracovny cas je niekedy denny, niekedy nocny a dostavaju zan svoj plat. Preco by si ty ako rodicka mala mat vycitky? Pozastavujes sa nad tym, ze v kadernictve (ked uz som vyssie zmienila tento priklad) ta zenska stoji cely den a ty si tam este prides a kvoli tebe tam zas len musi stat a kruzit nad tvojou hlavou? Nenamieta, nenaznacuje? No ved je to jej praca, preboha!

Gabina, som rada, ze si bola spokojna so svojim porodom. Ale prosim ta, nevytvaraj z neho jediny spravny model. Kto nepostupuje podla neho, vytrca z radu a "sup mu po hlave". Pretoze prave vytvaranie takehoto modelu a vyzadovanie po vsetkych, aby sa postavili do radu a nevytrcali, aby nam nenarusali nase krasne rovne siky, aby nefrflali a hlavne aby nevymyslali nieco ine, to je to, co podla mna, Eliske (a mnohym inym v podobnych diskusiach) na ceskych (prip. slovenskych) porodniciach vadi. Nebolo by predsa len lepsie, aby aj ty, aj Eliska, aj ktokolvek iny, mal moznost prezit porod, s ktorym bude spokojny, aj ked to bude napriklad 1000 roznych druhov porodov? Nie je to napokon krasne, ze kazdy z nas je jedinecny, iny a ze si medzi tou rozmanitostou mozeme a vieme vybrat to, co sa prave nam paci? Rozsirenie ponuky sluzieb, rozsirenie konkurencie je vzdy na osoh. Ty to mozno nepocitis, ale mnohe zeny ano, pretoze tie, ako sa aj podla tohto clanku zda, este stale nieco ako siroka ponuka porodnickych sluzieb v nasich zemepisnych sirkach neexistuje... ;o(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.