| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chci rodit v zahraničí, ale jak na to?

Přeji pěkkný den,

rád bych - ze své pozice chlapa - taky něco dopověděl, neboť debata už se netýká jen porodů, ale chování doktorů.
Takže bych chtěl říci - s Gábinou ZÁSADNĚ NESOUHLASÍM. Mám právo VĚDĚT, co se mnou chce doktor dělat. A MÁM PRÁVO se ROZHODNOUT, zda budu s daným léčebným postupem souhlasit. (výjimku tvoří například ohrožení ostatních - žloutenka atd.). Jsem SVÉPRÁVNÝ ČLOVĚK a dokud nebudu svéprávnosti soudně zbaven, CHCI, ABY SE TAK KE MNĚ OSTATNÍ CHOVALI. Včetně doktorů :-) Protože DOKTOŘI NEJSOU NEOMYLNÍ a bohužel se snaží - jako všichni lidé - ULEHČIT SI PRÁCI NA ÚKOR ZÁKAZNÍKA = PACIENTA.
Trošku se to pokusím rozvinout. NECHCI, aby mi nějaký líný doktor PŘEDEPISOVAL ANTIBIOTIKA NA RÝMU, protože mu to zjednoduší situaci. Vám, Gábino, by to nevadilo? Pokud si myslíte, že "ví co dělá" - NEVÍ. Je jen líný a tímto způsobem si zjednoduší život. Ale takový přístup jednak odčerpává peníze nutné na jiné léky, ale hlavně to OHROŽUJE MŮJ ŽIVOT. Třeba protože už teď jsou mnohé bakteri rezistentní vůči antibiotikům právě kvůli jejich nesmyslnému používání. Já osobně mám kvůli tomuto přístupu rozhašenou bakteriální kulturu ve střevech :-(
Běžného doktora mohu změnit. Doktoři v porodnicích pravděpodobně poněkud (asi nevědomě) zneužívají dané situaci, kdy změnit nemocnici prostě nejde. Asi jde o obecný problém nemocnic , kdy pacient nemá možnost si stěžovat (proslulá je dětská nemocnice v Brně - dětí se nikdo neptá).
Ještě o jistých právech. Chápu, že prostě některým ženám vadí, když je při porodu očumuje několik neidentifikovatelných chlapů. Říká se tomu STUD. Ale stud, to NENÍ HISTERIE. Jen někdo má jeho míru vyšší, nekdo nižší. Předpokládám že i Vám, Gábino, by vadilo, kdyby Vás vezli nahou na vozíku na operační sál (nejen kvůli porodu) chodbou plnou chlapů. A jistě by Vám vadilo, kdyby Vám zřízenec říkal, že jste histerka, protože Vám to vadí. Nebo ne?
Vážená Gábino, snad poslední poznámka: co Vám přijde divného na tom, že si člověk vezme půjčku? Přijde mi, že pro změnu zas hysterčíte Vy :-( V dnešní době na to už není potřeba povolení uličního výboru ani MNV :-) Bojím se, že pořád ještě trošku přemýšlíte v duchu "starých časů".

P.S: A to nevíte, jak by MNĚ VADILO, kdyby u porodu mé ženy postávalo několik zbytečných chlapů a očumovalo.

P.P.S: Já prostě odmítám být ONUCÍ a "DRŽET HUBU A KROK". Tato doba už je naštestí patnáct let ZA NÁMI :-) Hurá :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.