| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se léčí bradavice

Dobrý den,
chtěla bych se s Vámi podělit se zkušenosti s Moluskou. Moji čtyřleté dcerce se před rokem objevily první molusky (cca 10) na zadečku. Vůbec jsem nevěděla, co to je a ani kde jsme to chytli. Zašla jsem na kožní a paní primářka mě sdělila, že se jedná o Molusku. Dala nám na potírání jodovou tinkturou.
Dcerka je navíc těžký ekzematik. Od 2 měsíců věku má těžký atopický ekzém – měla období, že ekzém ji mokval a neměla na tělíčku místečka, které by bylo bez ekzému. Z ekzému ve 2,5 letech jakž takž vyrostla (ekzém má už jen lokálně) a ve 3 letech nás potrápily Molusky.
Byla jsem rozhodnutá, že dceru na seškrabání molusek nedám. Nakonec se ji bradavičky tak hrozně rozlezly, že místo původních 10 jich měla asi 300 a možná i víc po celých nožičkách.
Pátrala jsem po různých lécích, jen aby dcerka nemusela na šrabání. Zkusila jsem homepatika DULCAMARA 9 CH, THUYA OCCIDENTALIS 9 CH, zelenou řasu Chlorellu, vitamíny, Echinaceové kapky, hlívu ústřičnou… Bradavice jsem ošetřovala 2x denně jodovou tinkturou, nebo dezinfekcí Betadine, mastí endiaronem, umývala dezinfekčním mýdlem Cytealem, malou koupala v Oilatum Plus, který taky obsahuje dezinfekční přísady. Vůbec nic nepomáhalo. ….
Zkusila jsem i bradavičky napíchnout injekční stříkačkou a stříknout do nich trošku dezinfekce Betadine, ale to si malá nechala udělat asi 10 bradavic denně. A při našem počtu stovek bradavic to nebylo řešení. Navíc molusky měla na hodně citlivých místech (vnitřní strana stehýnek, zadeček a celé nožky), tak napichování molusek bylo hodně bolestivé, ale i tak byla statečná a několik jsme jich touto cestou zlivikodovali.

Byla jsem z jejího stavu zoufalá. Nic nám nepomáhalo.
Stav se ji zhoršil ještě na jaře – to se ji pravidelně zhoršuje i ekzém a do ekzémových ložisek se ji dostaly molusky. Tak bradavice se ji najednou objevily i na bříšku, ručičkách, za krkem.

Nebylo jiného vyhnutí, než jít na šrabání. Koupila jsem umrtvující mastičku Emlu – tím jsem molusky natřela a zabalila do potravinový fólie a jela do nemocnice na kožní na šrabání. Dcerka byla opravdu moc statečná a vůbec neplakala. Tak jsem se přesvědšila o tom, že mastička Emla skutečně funguje a pro malou to není až takové utrpení. Sama paní primařka a sestřička na sálku říkaly, že ještě nikdy neviděly Molusky v takovém hrozném poštu. Po šrabání nějaké zmizely, ale udělaly se ji nové. Čekalo nás další a další šrabání. A další šrabání bylo pro dceru horší a horší – molusky byly pořád ve stovkách. U posledního pátého už plakala a doma mě přemlouvala, že nikam nechce jet.
Problém jsem řešila i na alergologii. Dcera je navíc i alergik. Paní doktorka nám dala prášky Isoprinosine – po vybrání celé dávky se počet bradavic trošku zmenšil.
Po pátém šrabání se bradavice úplně vytratily.
V září dcerka nastoupila do školky a přihlásila jsem ji do solné jeskyně. Možná pomohlo i to, navíc jsem ji začala koupat ve slané vodě….
Vůbec nevím, co nám pomohlo. Jestli to opravdu chtělo jen čas, aby se s tím tělíčko vyrovnalo a začalo bojovat, nebo ji pomohla ta solná jeskyně, ale každopádně má opět hezky hladký zadeček a nožičky!!!!!!!!!!! Trvalo nám to rok, než se z toho dostala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.