| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku I v létě hrozí nebezpečné invazivní meningokokové onemocnění

Musím říct, že řešení zda očkovat nebo neočkovat (cokoliv) je pro mne každodenní otázka. Každopádně v případě meningokoka mám u mého malého (půlroční Matouš) naprosto jasno - neočkovat. I kdyby se reakce neobjevila okamžitě, každé očkování oslabuje imunitní systém a nechci ani myslet na informaci mé homeopatičky, která léčí děti, u kterých se termínem očkování zastavil nebo zpomalil vývoj (že by náhoda?). U meningokoka jsem si tak počítala, že když ročně onemocní něco málo přes 100 lidí (v roce 2002 122, v 2003 asi 110) a úmrtnost je cca 10% je riziko úmrtí z celkového počtu všech příčin úmrtí opravdu nízké (a navíc musím počítat s tím, že se očkuje pouze proti C - tzn. že se riziko snižuje stejně jen na polovinu). Rozhodně považuji za rozumnější cestu snažit se, aby prcek jedl zdravě (rozhodně bez cukru), nechodil do obchodů a především nákupních center a až mu bude 14, tak se uvidí, jak to bude s meningokokem vypadat. (Aspoň už bude mít můj "malý" dávno imunitní systém vybudovaný. Každopádně mám pocit, že v Čechách je očkování opravdu velmi výnosný "obchod se strachem".

PS: A autem s dětma jezdíte? A silnici přecházíte? Možná bychom měli dávat víc pozor na úrazy, při kterých v Čechách umírá rozhodně víc dětí než v západní Evropě a je to určitě víc než 10 mrňousů.

PS2: Jen mne, prosím, neukamenujte:-)))

Radka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.