| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku I v létě hrozí nebezpečné invazivní meningokokové onemocnění

Koukám, že moje druhé PS mělo opravdu důvod:-)))

Já jsem vám jen chtěla ukázat jednoduché počty - riziko, že vaše dítě zemře na meningokoka je ve srovnání s jinými velmi, ale opravdu velmi nízké - především ve věkové skupině malých dětí. Ale ve strachu (který se úžasně prosazuje prostřednictvím televize v tomto případě) člověk udělá cokoliv. Mrzí mně, že jste nedokázaly můj příspěvek prostě jen přečíst bez emocí a nekamenovat.:-((

Pokud jde o názor MUDr. homeopata - znám jich víc, kteří jsou proti očkování a nesouhlasí s radikálním českým očkovacím kalendářem.(A řeknu vám, že jeden z nich je dlouholetý renomovaný pediatr - svého času i primář.) Není to jen o tom, za žádnou cenu neočkovat (i takové znám), ale co třeba některé očkování posunout na dobu, až bude vyvinutý imunitní systém? A co takhle očkovat monovakcínami, které nejsou pro imunitu takovou zátěží? To ale v Čechách bohužel většinou není možné. (Ale to jsem trošku odbočila od meningokoka. Omlouvám se.)

V mém okolí je spousta maminek, které o očkování přemýšlí. A rozhodně to nejsou přírodní lidé, kteří nepoužívají žádné "výdobytky" civilizace. Jen to jsou maminky, které hodně čtou a nepodřizují se okamžitě něčemu, co někdo nařídí, aniž by o tom přemýšlely. Ony právě nechtějí, aby jejich děti byly nemocné - alergie, astma, atopický ekzém podle mne nemoci jsou a řekla bych, že horší než třeba zarděnky u malého kluka. (Sama jsem se atopického ekzému od svých tří let nezbavila a nikomu ho opravdu nepřeju.) Samozřejmě, že všechny zvažují všechna pro a proti - a rozhodně to není jednoduché, protože těch pro i proti je hrozně moc.
Já sama se k přírodním lidem taky rozhodně nepočítám - to bych se například asi nezapojila do této diskuze neb bych neměla ani internet ani počítač:-). Doma rozhodně nežijeme jako ve středověku. Možná jen lidé, kteří se vám zdají alternativní a přírodní víc přemýšlí, co zanechají budoucím generacím (mimo jiné to může hodně ovlivnit i porod - viz Matějček, Odent...) a to se samozřejmě týká zdraví, ekologie a myšlení vůbec.

Ještě poslední poznámka - k nákupním centrům - je to rozhodně jedno z míst, kde dítě může chytit cokoliv - a musím říct, že je mi hodně často smutno, když vidím, jak tam celé rodiny tráví volný čas (ne jen nakupují) i třeba, když mají malé děti, kterým by asi bylo lépe někde venku. (Jen upozorňuji, že tam chodím taky bez mimča, ale netrávím tam víkendy. Chápu, že někdy je nutné tam s dítětem jít - boty se třeba bez něj vybírají blbě, ale nepřeháníme to někdy trochu?)

Díky za důkladné přečtení mé reakce:-))

Radka

PS: Opět (doufám, že tentokrát s větší odezvou)prosím o neukamenování:-)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.