| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku I v létě hrozí nebezpečné invazivní meningokokové onemocnění

Mám k Tvému příspěvku jen laický dotaz: na základě čeho se určuje to určité procento, pod které když klesne proočkovanost, tak dochází k mutacím virů, které kolují v rámci neimunní populace? Jinak řečeno, je opravdu nějaká záruka, že i kdyby byla, čistě hypoteticky, proočkovanost populace 100%, tak by viry nemutovaly? Nehledě na to, že jak jsem pochopila, tak procento proočkovanosti populace není přímo úměrné s procentem imunity proti danému viru v rámci očkované populace, tedy že 100%-ní proočkovanost ještě nutně nepředstavuje 100%-ní imunitu očkované populace vůči danému viru. Z toho jsem usoudila, že zde opět nastává prostor pro mutace virů, proti kterým nemá protilátky ani očkovaná populace. Z tohoto úhlu pohledu mi tedy vychází závěr, že je jedno, jestli je populace dostatečně proočkovaná nebo ne, viry mohou mít možnost mutovat tak jak tak . Nebo jsem to celé špatně pochopila?
A co říkáš na mutace virů v souvislosti s aplikováním kombinovaných vakcín?Nevzniká tady prostor pro vznik (možná zkřížení?) úplně nových odrůd virů? Nehrozí podobná situace jako v případě rutinního podávání širokospekrálních ATB?
Další „vadou“ očkování z mého pohledu je původ vakcín. Nemám v této oblasti takový přehled, takže upřesnění od odborníka nebo informovanějšího čtenáře uvítám, ale je mi známo, že k výrobě současných očkovacích látek se části zvířat, které se prý nepoužívají vůbec nebo pouze vzácně, nahradily buňkami. Oficiálně se prý nazývají buněčné řady nebo buněčné linie a údajně se jedná o rakovinné buňky, které pocházejí od ženy jménem HEnrietta LAcksová, proto se někdy používá termín HeLa buňky (počáteční písmena jejího jména). Nepředstavují tyto technologie výroby očkovacích látek pro člověka v budoucnu také nebezpečí? Pokud je mi známo, existují v této souvislosti spekulace ohledně AIDS a BSE, kdy je počátek jejich výskytu dáván do souvislosti s očkováním. Kdo ví, co všechno je nám v rámci jedné dávky očkovací látky do organismu vpravováno a co to do budoucna se zdravím a imunitou každého z nás udělá?

Pro zajímavost uvádím druh zvířat, který byly (u některých možná pořád jsou) používány k získávání očkovací látky (zdroj – kniha Očkování – obchod se strachem):
neštovice – telata (kůže), ovce (kůže), králíci (oči)
tetanus – koně
vzteklina – psi, ovce, opice, králíci, křečci, krysy, myši, slepičí vejce, kachní vejce
tuberkulóza (BCG – očkovací látka) – krávy (vemeno), hraboš polní
dětská obrna (poliomyelitis) – opice (ledviny a varlata)
zarděnky – králíci (ledviny)
spalničky – psi, morčata (ledviny), japonská křepelčí vejce, kuřecí embrya
černý kašel – myši
chřipka – kuřecí embrya

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.