| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

24.9. 2002 se nám v Benešovské porodnici narodil Šimon. Jelikož tu o této porodnici není mnoho informací (nebo jsou staré), chtěla bych je poopravit a doplnit .
Porodnice pořádá předporodní kurzy v pondělí (čas nevím). Pokud se chcete podívat jen na porodní sál a pokoje šestinedělí, za malý poplatek vás sestřička provede (v pondělí ve 14:30). Partnera nebo partnerku u porodu mít můžete (poplatek 600 Kč - z toho 100 Kč za oblečení). Holení i klystýr můžete odmítnout. Porodní sál je moderně vybaven a laděn do zelena (působí příjemně). Postel je široká, opěradlo se dá zvednout až kolmo (rodíte skoro vsedě). K dispozici jsou míče, porodní stolička. V porodnici je i nadstandardní porodní sál, kde je míč, vana, žebřiny, zavěšené lano a postel (poplatek je dost vysoký). V této místnosti můžete využít jen vanu (za 500 Kč). Pokud chcete miminko položit na břicho hned po narození, musíte si o to říct. Po ošetření vás i miminka vám mimčo přinesou na první přiložení k prsu a zůstane s vámi na sále. Pak miminko odnesou na novorozenecké oddělení. Šimona mi pak přinesli na krmení za 4 hodiny a za půl hodiny ho odnesli. U sebe jsem ho měla až druhý den ráno (od posledního krmení asi za 10 hodin). Z porodnice je možné odejít domů nejdříve 4. den po porodu. Návštěvní hodiny jsou od 13 do 17 hodin. Pokoje jsou po dvou, před pokojem je předsíňka. Na každém pokoji je koupelna a záchod, přebalovací pult, vanička, váha. Nadstandardní pokoje (poplatek 600 Kč/den) jsou po jednom, vybaveny jsou stejně jako běžné pokoje plus rozkládací křeslo pro partnera, lednice a televize. Dva nadstandardní pokoje mají společnou předsíňku, koupelnu a záchod.
Doktoři i sestřičky jsou velice příjemní, poradí, povzbudí, ochotně odpoví na vaše dotazy.
Miminko po narození vyfotí, napíšou na kartičku jméno, váhu (v Benešově neměří délku), den a čas narození a dají vám ji na památku.
Jen ke kojení bych měla výhrady. Poprvé jsem rodila v Krči, kde podporují kojení. V Benešově mě překvapilo, že mi Šimona přinesli až po 10 hodinách (v Krči mi Lukáše nosili asi po 2 hodinách - když si "řekl"). Prý mlíko ještě nemám. Když bych hodně chtěla, tak by ho nechali celou noc u mě. Jenže to jsem se bála, po prvním porodu jsem omdlela ve sprše. Když mi ho ráno přinesli, tak už jsme byli pořád spolu a já ho mohla přikládat podle "hladu". Také mi chtěli dát pro Šimona čaj. Nevím jak vysvětlují a kontrolují techniku kojení. Jelikož jsem Lukáše kojila do dvou let, tak mě techniku nemuseli vysvětlovat ani kontrolovat (Šimon rychle přibíral na váze).
V Benešovké porodnici jsem byla velice spokojená a mohu ji nastávajícím maminkám jen doporučit.
Šárka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.