| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kam s dětmi do restaurace

Taky jsem s sebou miminko všude tahala jako kočka koťátko, takže došlo i na to kojení na veřejnosti. Vždycky jsem přes malého přehazovala buď deku z kočárku, nebo svůj kabát, ale i tak mě čas od času nějaký odsuzující pohled neminul (zpravidla opravdu od žen ve středním věku, tedy od těch, co byly o kojení okradeny). Navíc před těmi málem čtyřmi lety bylo kojení mnohem větší raritou než dnes. I dětská lékařka (jen zastupující tu naši) mi na půlroční prohlídce doporučila dávat dítěti rýžovou kaši od stejného výrobce, jako mu dávám mléko. Vůbec ji nenapadlo, že bych ještě mohla plně kojit!
Přiznávám, že negativní reakce mívám taky - když vidím nějakou maminku, jak své dvouměsíční miminko futruje v supermarketu z lahve, kterou právě vytáhla z termoobalu. Přijde mi totiž krajně nehygienické tahat s sebou hotové teplé mléko (jak úžasná živná půda pro bakterie). Takový předsudek naruby.

Co se týče MHD. Silní pánové přede mnou a kočárkem taky prchali k jiným dveřím (nebo raději rovnou jinému vozu) tramvaje. Ale i mezi lidmi se najde člověk - jednou se mě zeptal asi dvanáctiletý chlapeček s aktovkou:"Chceš s tím kočárkem pomoct?" a já byla šťastná dvojnásob. Jednak, že to s tou příští generací není tak špatné a druhak - je příjemné, když vás takový školák považuje za svou vrstevnici (proč jinak by mi tykal?).

A nakonec restaurace - nezažila jsem, že by se na nás někdo mračil proto, že jsme přišli s dítětem. (Doporučuju čínské restaurace s pravými Číňany - mívají speciální nepálivá dětská jídla, na děti se usmívají, nevadí jim, že nevydrží celou dobu sedět a trochu se proběhnou a při odchodu jim dají ještě nějakou malou dobrůtku.) Nejlepší zážitek mám ale z Karlových Varů, kde mi číšník nabídl, že kuchař udělá synovi kuřecí soté se zeleninou (nebylo na jídelním lístku) a kuchař se pak ještě přišel zeptat, jak mladému pánovi chutná (to celé za 100 Kč i s 2dc džusu a zpropitným).
Problém bývá spíš s ostatními hosty, tedy s těmi, co si nedokážou odepřít cigaretu ani u oběda, ale to už je téma pro jinou diskusi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.