| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak moc je rodina důležitá právě o Vánocích

AHoj...
tolik ten příběh poznávám.
Taky jsem dlouho řešila,kde je chyba,jestli ve mně nebo v rodičích....každé vánoce od puberty (kdy jsem našla svůj názor) jsem trpěla a ani se netěšila.
Šetřilo se na všem...jídle,pití,vodě,elektrice,topení....nechápala jsem,co vlastně ze života moji rodiče mají?
Přitom patříme spíše k majetnějším,podle stavu konta nebyl a není problém zaplatit nezbytné výdaje.
Navrhovala jsem cokoliv...změny,jiné jídlo (v akcích se vyžívají,zejména v majonezových a sojových pochutinách),jiná forma úspory (plastová okna)...vše bylo špatně.Až si prý budu vydělávat,tak ať si ve své domácnosti dělám co chci.

Ihned po maturitě jsem utekla.Ty hrozné hádky mě ničily..a nelituji ani jediné vteřiny.Pravda,byly dny,kdy to bylo obrovsky náročné,jak finančně,tak fyzicky,vykašlala jsem se kvůli tomu na vysokou školu,kterou si dnes,v 27 letech a dvěma dětmi dodělávám.ALe poznala jsem i v jiných rodinách,že žít se dá jinak,na plno a přesto v mých finančních možnostech.
Užívám si teď vánoce s dětmi.Nezapomenutelné...máme každý rok živý stromeček,protože se to holkám líbí.Kapra nekupuji,protože ho nejíme a vaříme si to,na co je chut....cukroví pečeme také jen to,které jíme a vůbec mě netrápí,jestli mám víc druhů než kamarádka a sousedka.Topíme si tak,aby nám nebyla zima a vanu plnou vody si napustíme,abychom v ní všechny tři cákali a užívali si toho mála,co jim z dětství zůstane.

Nevěš hlavu....bude to jiné,lepší...teď ti nezbyde nic jiného,než se přizpůsobit jim...bohužel.Je hodně pravdy,že koho chleba jíš,toho píseň zpívej..(tuhle frázi jsem od rodičů nesnášela)

A kdyby tě zajímalo,jak to mám s rodiči teď....pořád stejně šetří,v jídle se máma neskutečně zhoršila,nakupují jen těžké věci,které bych si domů nikdy nekoupila,doma mají zimu a topí jen,když máme přijít (to jsem si vydupala) a teplou vodu mají jen večer,když se ohřeje trochu bojler....
A víš co? Mě je to už jedno.Snažím se nad to povznést,už to nekomentuji,neb tam bydlet nemusím a žiju si podle svého....a máme klid všichni.

Tak se drž :-))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.