| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K výživě batolat a dětí předškolního věku

No mám obdobný problém s mojí holčičkou. Jedla by pořád, ale jen některé dny (což samozřejmě reguluju) a někdy radši jen mlíčko a jogurt. Od narození pije čistě heřmánkový či bylinkový čaj a čistou vodu, občas dostane něco sladkého (piškot, sušenku), ale nic velkého, kolem děti dostávají mnohem víc a nejsou tak robustní. Ve svých 18 měsících má takovou sílu, že jsem to u nikoho jiného neviděla, po přečtení tohoto článku jsem si řekla, že musí mít večer asi hlad, protože těstoviny na večeři v životě do té doby nedostala, někdy si dá kousek chleba či rohlíku, ale většinou jen nějaké ovoce. Má takovou sílu, že přesunuje nábytek (židle křesílka..) a když jsme koupily mléko, tak mi balík šesti mlík (než jsem ho stihla uklidit) dala z toho druhého dolů. Snažím se jí v tom bránit, ale někdy mi nejde na rozum co si zase za posilování našla. Tlustá vyloženě není, jen je robusní, kostru a svaly. Když jsme to řešily s doktorkou, tak mi nevěřila, že jí tak jak jsem jí řekla. Což je 3x denně 150ml Nutrilonu (večer v noci ráno)k snídani jogurt s trochou marmelády, či ovocem. Svačinu obvykle nestihnem, tak jí až oběd. Maso se zeleninou někdy polévka jen zeleninový vývar. Nic mastného, sama jsem držela dietu kvůli problémům se slinivkou, takže žádná jížka a nic podobného... pak odpoledne nějaké ovoce, kolem 17:00 chce něco co víc zasytí, takže kousek chleba se šunkou, tence jí to mažu máslem ne vždy a pak kousek sýru 30 eidam a večer už jen to mlíčko.Pokud má hlad dám jí jablíčko. Když jdeme nakupovat, tak sní kousek rohlíku a nebo pár sušenek, pokud moc zlobí a já bych jinak nenakoupila. Jídlo ji udrží chvilku v klidu, pokud je najezená, tak rohlík nechce... oběd papá hezky sama a když je sytá tak mi donese talíř se zbytkem jídla, takže se určitě nepřejídá...mamka říkala, že jsme byli s bráškou na tom podobně a snad do tří let se srovná s vrstevníky...uvidíme jak říkají lidi kolem mě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.