| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dovolily jste si říct manželovi někdy NE?

U nás většinou člověk i během krátkého večera vidí, jak je ten který partner naladěn a vytížen. Pokud usinám už u kojení, manžela by nenapadlo ještě vyžadovat nějaké "akce", ale když spolu třeba koukáme na telku nebo probíráme něco ohledne "správy" našeho domečku či holčičky, tak si jen tak mezi řečí uděláme nějaký "návrh", něco jako "až se půjdu sprchovat, přijdeš mi umýt zadíka?" a podle reakce vidím, jak to působí a vím, že buď mi umyje jen ty záda nebo i něco navíc. A vzájemně se kvůli tomu neprudíme, na to je život moc krátký (občas se zkusí jeden druhého svést našimi osvědčenými cukrblíky, je to milé a někdy se i to rozhodnutí zvrátí a občas si o ty cukrblíky naprosto sobecky řeknu, když vidím pozitivní reakci).

Autorce bych doporučila zkusit lepší komunikaci v rámci možností. Opravdu spolu mluvit! On je třeba také rozdíl, když se jeden na druhého osopí "si se zbláznil, víš jak jsem unavená?" a nebo "broučku(sluníčko, miláčku) dneska se necítím, jsem unavená, ale co kdybychom šli zítra dříve spát? V sedm dám malou do postýlky a hned potom můžeme zalézt".
Také mi docela funguje (na jiné příležitosti) přirovnání. Tj. pokud manžel říká, že je "ztrhanej jak pes", tak bych zkusila použít jeho slova - "víš jak říkáš, že jsi ztrhanej jak pes, tak dnes se tak fakt cítím..". Možná by mu to pomohlo k pochopení.
V případě, že si chcete otevřeně promluvit, je dobré nechat nejhorší odeznít, neřešit to zrovna když jste oba maximálně vypruzení. Většinou to k ničemu nevede, když nedodržujete konstruktivní hádání. Lepší je klid, sednout si bez dětí, říct co vadí, ale poslouchat i druhou stranu. Dobré je být co nejvíce ve tmě, abyste na sebe neviděli, pomáhá to bezprostřednosti, ale nebýt v ložnici. Důležité je, nebrat si vše osobně. Manžel mi občas říká, že na jeho reakce se tvářím, jak kdyby mi ubližoval, ale on ti říká normálně a já si to převracím. Opačně to funguje také samozřejmě. Spíš je to o tom, kdo na jaké téma bývá více citlivý.
Já když s manželem mluvím o penězích(stavíme, tak obracíme každou korunu), naopak já takhle reaguji ohledně jakékoliv připomínky na úklid - oba pracujeme na tom, abychom to vylepšili.

Přijde mi, že už to trvá dlouho a jste asi docela rezignovaná na tento stav věci, ale zkuste. Nic horšího, než že zůstanete v těchto kolejích se pravděpodobně nestane.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.