| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nočník - středobod vesmíru

Tak přidám svou trošku do mlýna- v roce a půl jsem (trochu i na nátlak babičky) začala Sama posazovat na nočník - asi by to i fungovalo, ale mělo to jednu podmínku - náš život se zredukoval na nočníkování - nezapomenout na to, připomínat, posazovat. Sam vzorně spolupracoval - ale sám si neřekl. Skončilo to na mé lenosti, zapomnětlivosti a hlavně neochotě podřídit se nočníku - s dítětem se dá dělat o dost víc zábavnějších věcí. Odložila jsem teda akci pleny na příští léto -to by Samovi bylo 2,5. Ve dvou letech a měsíci najednou prohlásil, že pleny nechce. Nechce a bude chodit na záchod ( nočník fakt ne). A od té doby chodil - dvě tři nehody za týden a pak už úplně bez nehody. Po dvou týdnech ( ráno počůraná plena) prohlásil - nechci plenku na noc. No, říkala jsem si, to sotva. A plenu mu po usnutí dala. Ráno naštvanej , ale plena suchá. Druhá noc - opět bez pleny - a já zapomněla mu ji dát. A ráno dobrý - takže od té doby v noci bez plen. Nehody se stávaly - ale spíš naší vinou - nedali jsme ho před spaním vyčůrat. Te´d jsou mu tři roky a dva měsíce a noční nehody jsou naprostá vyjímka spojená jen s nemocí - ani si nevzpomínám , kdy naposled. Ale spí s námi v posteli, takže občas, když se mu chce, tak začne fňukat a poplakávat - takže se vzbudím a zeptám se ho - a jdeme na záchod. Občas přijde i večer - kolem půlnoci - já chci čůrat. Většinu nocí ale prospí bez čůrání - a to pije před spaním 250 ml sunaru ( z lahve s dudlíkem ~;) ) . Takže drezura klidně, kdo na ní má čas a nervy. A kdo nemá - no však to dítě do školy s plenou nepůjde!
Konečně , někdo už to psal - čekáme, až si dítě samo sedne, samo stoupne - ale na nočník ho rveme, kdy se to hodí nám. I když - já asi nejsem prototyp vzorné matky dle tabulek - láhev dodnes, spí s námi v posteli .... Ale co, Sam taky není tabulkové dítě :-)
Hodně nočníkových úspěchů všem - a klíííííííd ~t~
P.S. na pitomé otázky nereaguji - vycvičilo mě období, kdy Sam v roce a půl mluvil ve větách, krásným čistým hláskem - jen mu chybělo sociální vnímání situace - takže po informacích, že v obchodě někdo smrdí - ale ne, nesmrdí - ale jo mami, tahle paní! U neroložky- tady to není vůbec hezké , špína je tu -ale není Samíku - ale je, koukej tamhle! Koukej, ta paní má na hlavě ošklivou hučku (myšleno klobouk) ~t~ Tyhle naprosto pravdivé komentáře mě naučily nejen neslyšet poznámky ostatních ( no to je výchova, no jak to vidí doma.....) ale i pitomé otázky. Vydržet!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.