| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nočník - středobod vesmíru

Jo, nočníkování to je téma i pro nás...nyní 6letému synkovi jsem pleny sebrala ve 3,5letech,předtím jsme přirozeně zkoušeli ale nikam to nevedlo, v těch 3,5 už jsem fakt nevydýchala tlak okolí ani svůj - šel do školky, sice byli ochotné paní učitelky dávat plenu na spaní (ovšem mladej tou dobou již stejně víc jak rok nespal po o). I tak nehody byly, cca do 4 let pravidelně několikrát denně a pak tak nějak jednou dvakrát za den aspoň přičurané slipy a to kdykoliv a kdekoliv. Úprava pitného režimu taky nic moc nezmohla. Do dneška si nosí náhradní oblečení a od září loňského roku máme i diagnózu - nedostatečná kapacita močového měchýře - vývojový problém. Bere pravidelně léky, lepší se to. V září jde do školy...upřímně, mám z toho hrůzu - stačí jedna narážka od spolužáka nebo nevhodný kecy dospělého a syn se počurává další měsíc ačkoliv předtím už to bylo víceméně dobré...

Dcerka je těžce v pohodě, po zkušenostech s malým jsem to u ní moc nehrotila, před druhým rokem jsem to párkrát zkusila na jaře, v létě - bez výsledku s hysterickým pláčem. Nejvíc z toho byla vydřená švagrová - má o 2 měsíce mladší holčičku, která v té době už byla bez plen, ovšem za velkého přemlouvání a častého vynadání když se nezdařilo. Švagrová se tedy rozhodla že to mojí dcerku taky naučí. Já se bavila, dcera je šikovná ale když jí někdo do něčeho moc nutí a moc se snaží, obvykle to špatně dopadne~2~. Skončilo to tak, že dcerka naučila sestřenku že se do hracího nočníku dá nalejt voda, nočník hraje a švagrová byla vzteky bez sebe~j~. Vzdala to a já malou nechala asi měsíc být. Pak jsme byli s kamarádkou a 6 dětma do 5 let na chatě, druhý den po příjezdu jsem našla plenku na cestě, tak jsme řešili které dítko jí tam zapomnělo a když jsme to vypátrali, seděla Sára na nočníku a prohlásila že plenku NEEE! Na noc jí teda zatím má, období kdy měla v noci plenku suchou jsme prošvihli při nástupu do školky, od té doby zatím žádné další nenastalo, takže čekáme na vhodnou příležitost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.