| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Špatné matky zaostalých dětí

Ráda bych vám sdělila svoji zkušenost. Ve 25 letech se mi narodil syn. By´dlela jsem u rodičů, kteří mi se vším pomáhali, vařili, prali, žehlili... a já tak měla čas jen pro sebe a svého syna ( A studium, které jsem chtěla dodělat dálkově). Synovi jsem od narození četla knihy, učila se do školy nahlas před ním. Byl skutečně nadměrně šikovný v mluvení, malování. V roce uměl říci tak složitá slova jako paprika, brambora atd. VE 1 a 3/4 roce už uměl všechna písmena abecedy, naučil se brzy i počítat. Dnes je hodně vepředu, je 5 a umí psát věty, počítat do stovky atd. Já mám v současné době také 1 a 1/2 leta dvojčata, na která jsem už samozřejmě neměla tolik času. Byla jsem ráda, že jsem uvařila... Holky toho moc říct neumí, ale jinak hodně brzy se začaly přetáčet, lézt, chodit. NAŠTĚSTÍ jsem ještě než se mi narodili začala studovat waldorfskou pedagogiku a zjistila, že intelekt dítěte se nemá rozvíjet určitě dříve než v sedmi letech. V té době se má rozvíjet tělo, vytváří se orgány dítěte, důležitá je strava.. Děti se samozřejmě nejvíce vychovávají svým vlastním příkladem v rodině. Chtěla jsem ovšem ještě říci, že můj syn, jak byl jednostranně šikovný, řekla bych intelektuálně, tak na úkor toho, mu strašně dlouho trvalo, než se naučitl na nočník a byl zcela bez plen. TAké je velmi pomalý např . v oblíkání, stále je ve svých geniálních myšlenkách... Není to ovšem nic dobrého pro to dítě. Holky sice moc nemluví, (to ale přijde, protože jinak jsou bystré, což značí, že jsou naprosto vpořádku), ale vidím, že jim to více prospívá než mému synovi, dokonce vidím, že jsem mu trochu ublížila...Děti jsou prostě dětmi, zejména v prvním sedmiletí, a síly, které má dítě v té době k dispozici, jsou všechny účastny na utváření svého fyzického těla. Pokud se snažíme dítě rozvíjet po intelektuální stránce, tak aktivujeme síly, které mají zatím ležet ladem, které vlastně v té době ještě nejsou k dispozici, spotřebováváme je předčasně a když má potom přijít produktivní věk kolem 35 let, můžou tyto síly těmto dospělým lidem proklatě chybět! Dnešní doba dětem moc nepřejé, když jejich rodiče chtějí z nich mít co nejdříve genie.. To je prostě chyba, děti jsou a mají zůstat dětmi, nic jim v životě neuteče, nic se nedá urychlit... Čas vše ukáže. Chtěla bych tedy opravdu varovat před předčasným rozvíjením intelektu, jestli své děti skutečně milujete... Více najdete v Literatuře od Rudolfa Steinera, např. Výchova dítěte a metodika vyučování a můžete se klidně mknout i na www.waldorfplzen.cz. Zde je pravá budoucnost, ve skutečném a zdravém pohledu na vývoj člověka. Přeji hodně síly všem, nepodléhat nesprávným návnadám...~c~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.