| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod – největší zážitek v životě?

Jen takový malý průzkum...skoro od všech známých jsem slyšela spíš to, že euforie se nekonala..

Oba porody komplikovaný..u prvního jsme omdlela, takže sem na chvíli i zapoměla, že rodím..najednou mě někdo plácal po tváři a ukazoval mi něco modrýho hlavou dolu..já si nepamatovala ani to, že jsem byla těhotná... K tomu problémy s kojením, nevyspáním, brekem, kvůli zlomeným klíčním kostem...poprvé jsem cítila, že ho miluju tak možná po půl roce :o)

Malou sem po porodu odmítala, ležela několik hodin na jipce na kyslíku...jenže s ní jsem několik hodin po porodu prospala (možná tři?), další možná čtyři jsem byla sama na pokoji (velmi šťastnou shodou okolností), a pak s ní strávila jednu úžasnou noc..Nikoho jsme nerušily, svlíkla jsem se do nahata, přes lampičku přehodila plínu..no intimčo hadr. Malou jsem si pořádně prohlídla, pomazlila, očuchala, celou dobu si mě prohlížel i ona...pomaloučku zkusmo přiložila...Nádhera :-), krásně se přisála a už byla moje, prostě paráda.

Já bych zařídila pro všechny maminky samostatný pokoje (chápu, že spoluležnice byla naštvaná, když malej pořád brečel, ale nedalo se nic dělat, ona by taky brečela, mít něco zlomenýho). Zrušila debilní meření teploty, pravidelné přeměřování čehokoli kdykoli, okamžitý povinný odchod na jídlo, prohlídku dítěte lékařem, sotva mi usnulo... Prostě nebudit, nerušit...a možnost, když něco potřebuju, abych se měla koho zeptat (a ne se ptát v přesně vymezených minutách, které většinou nevyužiju, protože si na dotaz zrovna nevzpomenu)..

Jak ráda bych si za tohle všechno připlatila!

Bohužel v českých porodnicích je vše zařízené tak, aby to vyhovovalo personálu a ne matce a dítěti..sester je málo, jsou špatně placené a doplácíme na to my..měla by existovat možnost volby: standart pro všechny+ možnost připlatit si nadstandart (ovšem pro každého, kdo má zájem!)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.