| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Těžký život v tlustém těle

Nejsem odborník, ale myslím, že krátkozrakost je dědičná. Můj otec je z pěti dětí a kromě jednoho mají brýle všichni. Jejich děti nosí brýle všichni. Já začala nosit brýle ve 3. třídě a to jsem si je nemohla zkazit ani na počítači ani na videu. A ani na tv ne, protože pořady, na které jsem se tenkrát dívala bylo akorát Studio kamarád a sem tam film typu Hrbáč s Jeanem Maraisem. A pamatujete, kolik takových filmů tenkrát šlo :-))

Čili ten počet krátkozrakých se zvyšuje podle mne proto, že zdravý a krátkozraký budou mít děti krátkozraké.

A k obezitě. Když vidím někoho tlustého, hned ho nesoudím, ale sleduji, jak jí a jak se hýbe. Mám kamarádku, která je při těle, ale jí normálně a sportuje hodně, tak té (ani v duchu) nic nevyčítám. Ale dcera má kamarádku, té je 6 let a je strašně tlustá. Tlustá je i její máma, takže je jasné, že k tomu má vrozené předpoklady. Čili tam je podle mne třeba přísně hllídat jídlo. A to se tam neděje. Běžně se tam jedí sušenky, bonbony, sladké limonády i čipsy. A ne v množství jedna malá čokoládka po obědě. Když je třeba u nás, dám holkám dohromady jednu tatranku (tedy rozpůlím jí, ne že by jí ukusovaly dohromady :-)) A ona za chvíli přiběhne, že chce ještě sušenku. Tak řeknu, že sušenku už měly, ale jestli mají ještě hlad, dám jim jabko (kedlubnu, pomeranč apod.). A ona chce cokoliv a obávám se, že to většinou sní ona, dcera tak jeden kousek, protože ta zas pro změnu zobe jak vrabec. Tak nevím, jestli mě pak holka doma "nepomlouvá", že u nás nedostane najíst. :-) vzhledem k mámě tahle holka nikdy nebude štíhlá, ale kdyby jí doma omezili sladkosti, mohla by bejt je plnoštíhlá, tj. při těle ale mít tvary a ne být v šesti letech doslova koule. Přiznávám, že tu její mámu nechápu, protože tohle je podle mě ubližování. Přeci musí vědět, jaké to je být tlustá holka a nesnaží se, aby se dcera tomuhle údělu vyhla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.