| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Těžký život v tlustém těle

já to řeším pořád. Malá bývá u babičky pravidelně, jednou týdně. U mojí babičky (77 leté), té se těžko vyslvětlují nějaké pravidla, vychovala 3 děti, asi tak 8 vnoučat hlídala a ted pravnouče, to si "rozmazluje" a "dopřává" mojí milé dceři sladkostí snad o to víc. pytlík gumových bombonu, celé opavia oplatky, jupíky a klidně 2 hodiny u dětského kanálu. Malá se zájmem kouká a cpe se sušenkama. Párky jsem zatím zakázala, ale nevím, jak dlouho to udržím. Už kvůli nim jsem u babičky za přehnanou, úzkostlivou biomatku. (kterou se tedy být necítím...zdravě ale tak nějak normálně). O mojí nepřehnanosti snad taky svědčí, že jsem zvolila tu cestu: tady je u babičky, tady jsou bombony ve spíži, u nás jsou tam hrozinky. Jenže, to je právě to. S babičkou se nehádám, ale vadí mi to čím dál víc, malá si na to zvyká, občas na mě něco zkouší v obchodě. Sotva k babičce přijdem, hned pokřikuje bonbo! a mi pak 2 dny trvá, než jí dám doma do normálu. ach jo. asi by to pravidlo mělo platit jenom pro smetanové omáčky s masem na sádle, zelenina žádná, ty obědy mi nevadí, jednou týdně bez zeleniny se snad vydržet dá. Ale ty sladkosti. A to ještě občas nenápadně a tajně, spiknou se pěkně proti mě a pojídají. A já to hlídání fakt moc potřebuju. Chodím do školy, jiné hlídání nehrozí.... Máte nějaký nápad? Jak to takovéhle babičce vysvětlit. Jasně že to myslí dobře, dopřává...Dobře ví, že se dětem jídlo nesolí (teda v jejím případě alespoň solí míň), ale nasype tam děsněmoc podravky, protože glutaman asi tenkrát nebyl a ona prostě neví, že je možná horší než sůl. A ode mě to prostě nevezme. Fakt to ani nezkouším už ani mírně.
Napsala jsem to trochu popleteně, hodina už je pokročilá a navíc mě to celé žere a kdyby to mělo být popořádku a všechno, je to na 3 stránky :-) Ale stejně. Kdyby mi tak někdo něco chytrého poradil, budu ráda.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.