| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Máme druhé dítě aneb První rok se nezastavíš

Leni, mam dve deti od sebe o 26 mesicu, tak to mam "lehci". Jak jsem to delala ja kdyz dcera mela 3 a kluk 1 rok. Rano vstaval syn po 6 hod. Dcera kolem 8. Nez dcera vstanula venovala jsem se synovi, i kdyz obcas to bylo s nedostatkem spanku narocne :) Kdyz dcera vstanula, syn byl vetsinou uz po snidani, ale to mu nevadilo a klidne si dal jeste jednu. :) V 8.30 byvala (mozna jeste i je, ale nejsme uz v CR tak nevim) Kouzelna skolka. Obe deti ji milovaly. Tak jsem mela 30 min "volna". Po 9 hod jsem sla s deckama na prochazku do parku nebo na hriste. Snazila jsem se aby se max unavili, tj. pokud nebylo treba nevozili se v kocarku. Jestlize neslo jit ven dopoledne, vyjeli jsme odpoledne az se syn vyspal. Kolem 12 chodil syn spat a ja se venovala dceri. Stredy jsem chodila na stridacku s detmi plavat a z neplavajicim zustaval doma tatinek. 1x tydne odpoledne jsem s dcerou chodila na hodinu cviceni (behani, hry, super zabava) a 1x tydne na hodinu kresleni. S mladsim byl doma tatinek, syn se obvykle probouzel tesne pred nasim prichodem. V podvecer se detem venoval tatinek a ja chystala veceri nebo tatinek chystal veceri a ja byla s prcky. Deti byli v takovem veku, kdy si spolu hrali/nehrali. Hrat spolu si vydrzeli chvili dokud jeden druhemu neco nevzal. Pokud se hadali a i ted hadaji o nejakou hracku snazim se je naucit - bud se domluvite a chvili si s ni bude hrat jeden potom druhy, nebo ji nebude mit ani jeden. My mame "studeny" obed a teplou veceri. Polivky, a i dalsi jidlo varim ve vetsim mnozstvim a zamrazuji. Namrazim to v porcich bud po 1 nebo 2, a vsechno si popisu abych vedela co v misce je a pro koho. Tohle delam uz radu let a hodne mi to ulehcuje. Treba polivka k obedu je rozmrazena rychle a nemusim ji varit kazdy den a travit tak spoustu casu u sporaku. To stejne s ostatnim jidlem. Navarim, zamrazim a kdyz se mi vecer nechce varit nebo se vratime pozde z hriste/prochazky, tak se nemusim bat co na veceri. Dalsi vec co mi pomaha, nechodim nakupovat kazdy den. Pokud je obchod blizko a jen zaskocis pro cerstve pecivo, nebo to vemes cestou kolem na prochazce tak je to OK. Ale mi osobne prijde ze chodit kazdy den pro neco do obchodu je ztata casu a detem se to urcite moc nelibi. Na velke nakupy jezdime spolecne s manzelem i detmi ale nakupujeme cca co 2-3 tydny. Rohliky se daji take zamrazit a kdyz je upeces v troube, tak jsou super. Tve deti jsou jeste ve veku kdy potrebuji "ucit" jak si hrat. Za 6-12 mesicu bude lip :) Uz budou vedet jak si spolu pohrat. Jen je potreba je to naucit, aby vedeli ze brani si hracek, pretahovani se neni ta spravna hra. Vydrz, bude lip. :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.