| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

H&M, máš pravdu, možná jsem se nechala zbytečně vyprovokovat. Ale mě zase vadí, když se tady Kimmy a spol. pustí to každého, pro koho jsou děti tak důležité, že s nimi chtějí být doma. Sdruží se tady do souhlasně pokyvující skupinky, která se snaží ostatním nenápadně vnutit myšlenku, že žena, která se rozhodne být s maličkým dítětem doma, je vlastně méněcenná chudinka, která, kdyby měla lepší možnosti uplatnění, by se na nějakou seberealizaci při výchově dětí určitě vykašlala. Toto myšlenkové schéma je podle mě poněkud zjednodušující až hloupé. Já to vážně nikomu neberu, ať se každý zařídí jak chce a potřebuje. Ale myslím, že každý by měl zvážit, co je skutečně dobré pro jeho dítě. Ne pro matku, ne pro otce - pro dítě.


V Respektu jsem narazila na zajímavý rozhovor, ze kterého budu citovat, protože mi přijde dostatečně signifikantní (Otázka přitom zní: Proč se nás EU snaží dotlačit ke zvýšení počtu míst v jeslích. Odpovídá PhDr. Jiří Růžička):

Upřímně řečeno, moc do celé věci nevidím. Jelikož však se Evropa pootáčí směrem doleva, mám za to, že tato tendence v sobě obsahuje známý utopický populismus. Na druhou stranu jsou jesle pro některé a zdůrazňuji jen některé matky vysvobozením, protože nemají ani předpoklady ani kapacitu se dětem věnovat takříkajíc na plný plyn. I mateřství, podobně jako čemukoliv, co člověk dělá, je třeba se učit, nacházet v něm svoji identitu a životní cíl. Veškeré vzdělávání a výchova ve škole je totiž vedena k práci a není proto divu, že mladé ženy v práci hledají svoje uplatnění. Pro ty matky, které hledají především vlastní seberealizaci v práci, nebo mimo rodinu, jsou jesle žádané. Stejně jako u nás i v jiných zemích však existuje značný počet žen, které mají své děti rády, dobře o ně pečují, ale 24 hodin denně se jimi zabývat je nad jejich síly. Pro takové maminky je důležitá spolupráce širší rodiny, jak to vidíme například na jihu Evropy. Pokud však tyto možnosti nemají, hledají pochopitelně jiné řešení - tedy jesle. A nakonec si myslím, že nás EU k ničemu skutečně netlačí. Je to zatím pouze návrh.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.