| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Máme druhé dítě aneb První rok se nezastavíš

Dášo no ale že to tak nešlo u vás neznamená že to nemůže fungovat v jiných rodinách, a to fungovat velice dobře. mám sestru o 11měs mladší, k tomu další sestru o 6let mladší, a taky to matka zvládala velmi dobře, prostě jsme musely být trochu samostatnější, holt nás nevodila za ručičku moc dlouho ale myslím že to bylo jen ku prospěchu věci (uměly jsme si zařídit spoustu věcí, nakoupit, postarat se o sestru, zaplatit složenky...). a taky se z toho nezhroutila (mmch LDN není léčebna nevyléčitelně nemocných ale dlouhodobě nemocných, a to je rozdíl, můžou tam jít třeba i lidi kteří se potřebují zotavit po nějaké nemoci a nemají na to doma vhodné prostředí příp někoho kdo by se o ně postaral).

Neverim,ze to muze nekdo planovat.myslim,ze to lidem proste nejak nevyjde,ale jit do toho dobrovolne?Nemuzu to pochopit"
- beru tvůj názor že bys to tak prostě nechtěla, ale zkus pochopit taky ty jiné maminky které to prostě mají jinak, trochu tolerance možná. proč by to tak někdo nemohl plánovat? já chtěla otěhotnět podruhé když byl dceři 12měs, a pak jsem chtěla další, tedy celkem 3děti s rozdílem max 2roky. vidíš otěhotněla jsem když bylo dceři 15měs a byly to dvojčata (tak ty jsme fakt neplánovali), a já si zase nemůžu vynachválit tohle. já mám kolem sebe většinu maminek které to tak plánují, děti od sebe do 3let.

já spíš mám zkušenost že maminky s jedináčky (bráno obecně) je hrozně dlouho opečovávají, můj 15ti letý příbuzný ještě nebyl doma přes noc a ani kamarády nevyhledává tolik protože má rodiče se kterými tráví veškterý svůj volný čas, prostě je nesamostatný, ví že rodiče vše zařídí, koupí, ví že v 18l dostane auto a byt. nevím možná je to vyjímka nebo taková generace dětí :( ale já od 15ti l dělala každé prázdniny brigády, jezdila s partou pod širák...
vím že tyhle moje příklady nemají moc vypovídací hodnotu, ale já mám prostě strach že mít jenom jedno dítě nebo 2děti tak dlouho od sebe, tak bych se chovala stejně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.