| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Za dobrotu na žebrotu

Klára to určitě myslela dobře, ale Tomáši, uvědom si, že to přísloví "Pro dobrotu na žebrotu!" nevzniklo bezdůvodně.
Netvrdím, že ta babka to udělala schválně, myslím, že se musela cítit trapně, když o pomoc musela žádat cizí lidi, ale jak už tady psali ostatní, my nevíme, jestli předtím zkoušela své příbuzné, banku, nebo sociální odbor ...
Já jsem půjčovala a vždy jsem dopadla jako Klára. V době, kdy já vydělávala 4 000 čistého, z čehož 1,500 padlo na pronájem, si ode mně bývalá kolegyně, t.č. modelka půjčila 2 000 korun. Myslíš, že je vrátila? Ne. Vždy, když jsem jí upomínala (a dělala jsem to opravdu nerada, já blbec se jí u toho téměř omlouvala), tak mně někam pozvala, aby mi oznámila, že teď zrovna peníze nemá, a když platila účet za nás OBĚ, s bohorovným klidem mi řekla, že si to odečte od dlužné částky ?! Taky jsem na Vinohradské potkala starého pána, který žádal pětikorunu na známku, skoro u toho brečel, to víš, že jsem mu je dala, další týden mně jsem ho potkala znovu, a znovu stejná písnička, tak jsem mu řekla, že teď už ne. Za další týden jsem ho potkala znovu, ale už si mně pamatoval, tak se jenom otočil k výloze.
Ne, teď už nepůjčuju, nedávám a nerozměňuju drobné na ulici. I dobrá vůle má své hranice.
Mimochodem, ta poznámka "o botách pro mně" byla velmi nevhodná, Klára VŮBEC neměla povinnost nikomu půjčit, a co si se svými penězi bude dělat, záleží jenom na ní.
Přeju všem hezký den!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.