| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

K empatické reakci: Když mě dítě sere, tak mu to dám najevo (vyhnu se teda některým výrazům).

U nás poslední dobou bývá obvyklé, že syn se chce sprchovat nekonečně dlouho, necháme ho ve vaně pohrát, ale pak už řekneme dost a vodu prostě vypneme. No a on začne brečet a vztekat se.
Manželova verze:
Vylez z vany a přestaň se vztekat.
Syn se vzteká čím dál víc.
Z vany ho nakonec manžel vyndavá násilím.
Syn se vzteká čím dál víc, pere se s ním, snaží se do vany vlézt zpátky.
Manžel mu někdy i jednu pleskne.
Nakonec ho nějak utře a oblíkne, ale stále je to za řevu a zápasení. dlouho trvá, než se syn uklidní, většinou se dožaduje maminky.

Moje verze:
Já si k synovi dřepnu, abychom měli obličej ve stejné výšce, a mluvím na něj.
Já vím, že si rád hraješ ve vodě, ale už musíš jít spát.
On zpozorní, ale dál se dožaduje puštění vody.
Já: Ty by sis chtěl ve vaně ještě hrát, viď.
On fňukne: jo.
Vztek pomalu přechází v pofňukávání.
Já: Já vím, že máš rád vodu.
Uklidňuje se, dám mu pusu.
Já: Tak teď už můžeš vylézt ven z vany, já tě utřu.
Syn vylézá z vany, jde se ukázat tátovi, jak je zabalený v ručníku. Má sice ještě ubrečené oči, ale je viditelně spokojený, že ho máma chápe.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.