| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kočajdo, nečetla jsem předchozí část článku, jinak různé chromozomální vady by mě osobně moc nevzrušovaly, protože např. Down, nebo Edwards by pro mě důvod k potratu opravdu nebyl, takže na amnio bych se neobtěžovala chodit.
Pokud by nález na UZV byl řekněme nejistý, což se patrně může stát při nepříliš výrazných vadách, které jsou léčitelné a operovatelné, nevolila bych potrat - tedy patrně. Asi bych se řídila instinktem, od začátku jsem třeba věděla, že něco není v pořádku, nebyla jsem na to dítě správně "napojená". Nevím proč, ale funguje to.
Je taky ultrazvuk a ultrazvuk, ale to je jedno, nejde o to někoho přesvědčit, že jedná, nebo uvažuje "správně", nebo "blbě".
Doufám, že teď se nebudu prezentovat jako idiot, ale jestliže rodičům fungoval správný instinkt, nebo spíš matce, prostě věděli.
Nechci lékařům přičítat, že vadu záměrně třeba zveličili, některé vady se můžou do porodu "spravit", některé ne, to bych zase musela všechno nastudovat, nevím, jestli se to týká i vady zmíněné v článku.
U někoho prostě funguje instinkt, někdo se patrně musí spolehnout jen na lékaře a vyšetření. Každý se rozhoduje i s tím rizikem, že může zabít zdravé dítě a je na lékařích, jestli tuhle možnost připustí a rodičům sdělí a je na rodičích, jak se potom rozhodnou. Jsou určité jistoty a nejistoty, které musí vyhodnotit budoucí rodiče, posoudit jejich míru a podle toho jednat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.