| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Za dobrotu na žebrotu

a přímo se k tomu hlásím.
Překvapuje mne,jak někteří dokážou napadnout pisatelku za to,že si vůbec dovolila přemýšlet o tom,že by peníze,které z dobrého srdce půjčila (podtrhuji:půjčila),byť staré (a potřebně vypadající)paní,chtěla vrátit zpátky.Prosím takto smýšlející lidi,aby se zamysleli nad tím,jaký je rozdíl mezi :půjčit a darovat.A taky,že stáří a ubohost neznamená,že já si před ním kleknu a smeknu.Mám stejný názor na staré lidi,jak psala Lida.
Ano,taky je mi líto starých a potřebných lidí,ale právě na tomto image hodně podvodníků nezákonně získává.Potřebnost a prosba by se měla snoubit se slušností,pravdomluvností,vysvětlením a ochotou se lidsky domluvit.Pokud někdo jen slibuje a lže,je to prachsprostý podvodník a ve skutečnosti i zloděj.A těmto lidem odmítám nabízet své srdce a porozumění.
Nedivím se ti,Kláro,že jsi zklamaná.Máme podobnou zkušenost (mimochodem - jaké zkušenosti asi mají diskutující stylu TomášeX a Zuzany ???).A s mnohonásobně větším "objemem" půjčky.Šlo o "půjčku" ve formě pronájmu (nyní vlastně - bezplatného užívání)bytu s využíváním telefonu.Někdo si řekne-Vaše chyba-měli jste si to "ošetřit" smlouvou.A já říkám:řádná smlouva byla,ale zklamání a šok, z toho,jak se dotyčný zachoval (když navíc zneužil tragédie v naší rodině )nám vzala chuť se s ním dohadovat (a poté už jsme neměli chuť se dlouhou dobu ničím jiným nepříjemným zabývat).Když jsme byli "z nejhoršího venku",tak jsem si neodpustila mu napsat koresponďák (samozřejmě bez vulgarismů)o tom,že zneužil naší tragédie-ať se stydí.Naše peníze (které dlužil) jsme tehdy nutně potřebovali na finančně velmi náročný lékařský zákrok prováděný v zahraničí).
Dalším příkladem nestoudnosti těchto lidí je,že dotyčný člověk se po roce dokonce odvážil zavolat manželovi,že mu za měsíc všechny peníze vrátí ... Sliby,sliby,sliby...(už od toho dne uplynuly cca 2 roky).
Nedej se Kláro,stáří stařenky není důvod k tomu,aby ses smířila s tím,že ti bude lhát a slibovat a pořád dokola... Zkus jí nabídnout pomoc s tím,že jí domluvíš kontakty na sociálce nebo obecním úřadě,popř. že jí pomůžeš zařídit dávky SSP a mimořádné sociální příspěvky (a že bys byla ochotná s ní i na ty úřady zajít)a trvej na svých právech,nenech se vmanipulovat do role onuce.(I na její reakci poznáš,na "čem" jsi.)Trvej na dohodě o splátkách.To,že ti paní nepodepsala dohodu o půjčce není důvodem,že bys nemohla podat trestní oznámení - i půjčka sjednaná ústně zakládá právo na vrácení půjčeného obnosu.Možná ti připadám bojovně,ale věř,že pro mne platí dvojnásob- co mne neporazí - to mne posílí (alespoň o -tvrdě získané- zkušenosti)!
I já dnes už nepůjčím.Existuje jedno staré moudré přísloví - nauč žebráka pěstovat obilí - je to větší dar,než když mu dáš chleba!
P.S. Kéž by mělo pravdu to přísloví čínské - v mém případě: vzali a ještě jsem byla následně ( a bohužel doslova brutálně) okradena!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.