| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lehké mozkové dysfunkce (1. část)

Dobrý den,myslím si, že můj prvorozený syn trpí LMD (zejména hyperaktivitou). Od narození byl velice živé miminko, který vyžadoval kojení po 1 - 1,5 hodně, velice málo spal. Trochu se to zelpšilo kolem 3.roku, ale velice aktivní, plný energie je doposud. Od probuzení mluví až do usnutí. Už mi z toho jde hlava kolem. To začal mluvit až kolem druhého roku, ale ihned se to rozjelo. Je velice aktivní, musí vše dělat sám (umí to nejlépe), každého se snaží opravovat, neustále vyžaduje pozornost. Už v raném dětství se nedokázal zabavit sám a stále potřebuje mít někoho u sebe. Většinou tedy mě. Bývalo to ještě horší. Nemohla jsem ani odejít z domu. Chodí do školky již třetím rokem, kde je také velice pracovitý, ale také hlučný. Pokud ale chci, aby něco udělal a on zrovna nechce, nikdo s ním moc nehne. Musím neustále něčím motivovat a různě příkazy kamuflovat. Což zejména manžel a jeho rodina nechápou. Jenže bohužel ani po zlém ani zákazy stejně ničeho nedosáhnou. Odmlouvá, vše komentuje a neposlouchá. Myslíte si, že bych mohla již nyní (v lednu mu bylo 5let) žádat o nějaké odborné vyšetření? Začali jsme chodit na logopedii (sykavky, měkké souhlásky, r,ř). Tam se mi potvrzuje, že je velice neklidný. Nedok᨞e sedět, aniž by nohy neměl chvíli nahoře, chvíli na židli, kouká všude kolem, jen ne na paní učitelku. Když se mu slovo nepodaří napodruhé, už je nervózní, dělá různé grimasy a kdyby to bylo se mnou, nedostanu z něj už ani slovo. Toto mě utvrdilo, že to nebude asi jen tak zlobení. Děkuji za radu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.