| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Milá Ilonko!
Myslím, že Váš manžel skutečně trpí Agorafobií, a proto by měl navštívit psychiatra. Já sama trpím jinou poruchou, kvůli které jsem absolvovala léčení v Bohnicích, pavilon 19. Tam jsem se seznámila s paní, která agorafobií trpěla a byla tam také na léčení. Lékař - psychiatr - jí naordinoval Seroxat a samořejmostí byli i terapie. Tyto terapie - bylo jich více - od skupinových po tzv. kognitivně-behaviorální terapii, která byla nejúčinnější a spočívala v NÁCVICÍCH ZVLÁDÁNÍ těchto nepříjemných situací. To znamená, že zprvu s lékaři nebo sestřičkami, MUSELA jít nejdříve a postupně k supermarketu, pak dovnitř, pak sama k supermarketu, pak sama dovnitř na chviličku a s každou další návštěvou pobyt tam prodlužovat. Věřte, že VYHÝBÁNÍM SE obchodům a nakupování v nich vůbec NENÍ řešení. Protože tyto poruchy jsou tak zákeřné, že postupem času se Váš manžel může začít bát jezdit autobusy, vycházet na otevřená prostranství, vycházet z bytu a podobně. Nejleší je tyto problémy řeši hned a radikálě. Věřte, tato metoda nebude pro Vašeho manžela snadná, ale nesmírně vyčerpávající a náročná na vůli tyto nácviky provádět.Mně i mé přítelkyni výše zmíněné nácviky v léčebně velice pomohly vrátit se do normálního života. Nikde jinde jsme se já ani ona nesetkaly s podobnou terapií. Doba léčby agorafobie v Bohnicích v pavilonu 19 je kolem pěti týdnů. Rozhodně doporučuji tento pobyt absolvovat i přes to, že by tam měl být léčen na lůžku. Sestřičky i lékaři jsou tam velice milí a vstřícní. Věřte není to žádna ostuda, dnešní doba je velice složitá a těžká, a ne každý je natolik odolný, aby ji dokázal zvládat. Přeji Vám i Vasemu manželovi, abyste tento problém společeně v co nejkratší době zvládli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.