| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vážená paní Evo!
Mám také staršího syna, který je velice hyperaktivní. Mladší syn je sice "normální", ale protože starší bratr je pro něj nejlepším vzorem, tak máme doma dvě hyperaktivní děti.
Ráno jsem již hodinu po jejich probuzení úplně vyčerpaná. Oba neustále něco chtějí a stále nahlas mluví, takže je téměř nemožné, abych cokoliv řekla třeba jim nebo manželovi. Když jednomu čistím zuby, tak druhý dělá takové hlouposti, že ten první si to nemůže nechat ujít a dvouminutová záležitost se obvykle protáhne na čtvrt hodiny. Když se ráno vypravujeme do školky, potřebujeme celou hodinu času, abychom zvládli odchod (netvrdím, že v klidu).
A takhle nějak probíhá celý den a když večer ve 21 hodin oba konečně spí, tak mám už sílu jenom na to, abych se sama uložila do postele.
Když jsem dětskou psycholožku žádala o radu, jak zmírňovat nejhorší projevy LMD, tak mi doporučila, abych si sama zašla k psychiatrovi pro léky na uklidnění.
Takže jako nejlepší způsob, jak tohle vydržet, vidím snahu všech členů rodiny o jednotný postup a soustředěný tlak (když jeden pošle dítě do koupelny a ono nereaguje, tak se hned přidá druhý a třeba ho tam dovede).

Poslední dobou mě zaujala knížka z nakl. PORTÁL : Serfontein - Potíže dětí s učením a chováním.

Přeji Vám hodně trpělivosti a pochopení ve Vašem okolí. Prý se potíže v pubertě výrazně zmírní!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.