Přidat odpověď
Leňule - je pravda, že klienty v drtivé většině případů víc zajímá kolik bude platit, než na kolik je potřeba se pojistit. To řeším na schůzkách docela často. Jako je to mrzuté, ale možnosti jsou 3. Nebýt pojištěn vůbec, být pojištěn levně a být pojištěn kvalitně. Ta prostřední varianta je z mého pohledu nejhorší.
Životní pojištění pro otce 2 dětí s manželkou na MD a s měsíčním pojistným 500,- nic moc neřeší. Schválně jsem si to tu zkoušela vypočítat - za 500,- měsíčně se vejde pojištění na smrt na 470.000,- (tj. v přepočtu 13.000,-/měsíc/3 roky) a tím to končí. Není v tom žádná úrazovka, trvalé následky, invalidita, prostě nic, takže skončí-li živitel po autonehodě na vozíku a nebude moci vydělávat ani se postarat o děti, budou žít jen z invalidního důchodu a "tučného" rodičovského příspěvku, popřípadě posléze ze mzdy zkráceného úvazku manželky, sežene-li vůbec takovou práci.
Anebo za 550,-/měsíc s trvalou invaliditou (500.000,-) a trvalými následky úrazu (400.000,-), a v případě smrti 370.000,- (10.200,-/měsíc/3 roky). To už vypadá líp, ale pořád to neřeší tu situaci, kdy si někdo zlomí obě nohy nebo ruce, je v pracovní neschopnosti třeba půl roku, a pobírá jen dávky nemocenské. Taky léčení něco stojí - poplatky v nemocnici, pobyt na nadstandardu, doplatky na léky a rehabilitační pomůcky, no nepřeju to nikomu. :-(
Takže otázka kde vzít na pojištění není od věci, nicméně doporučuji si proti ní postavit otázku kde vzít na úhradu nájmu, elektriky, vody, jídla, splátky půjčky apod., když nebudu kvůli nemoci vydělávat a popřemýšlet.
Omlouvám se za dlouhé příspěvky...
Předchozí