| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Víte, co je EB viróza? Mononukleóza.

Zdravim, jmenuji se Honza a chtel bych přispět několika řádky o mononukleóze.
Já osobně jsem ji dostal ve 20 letech a to začátkem srpna. V mojem případě ji nejspíše zapříčinila únava z těžké práce a horko. Začátek byl asi takový, že mi bylo cca. 2 dni trochu špatně, byl jsem unavenej a bolely mě nohy atd. No a když se to nijak extremně nezačalo zlepšovat, tak jsem vyrazil na pohotovost. Tam mi takovej starej děda (říká se mu doktor) s úsměvem řekl, že to nic není a že jsem úplně zdravej. Tak jo řekl jsem si, je to v pohodě. Jenže to jsem ještě příliš věřil v kvalitu českého zdravotnictví a když ani pak další dva dny se to nijak oslnivě nezlepšovalo, vyrazil jsem zase na zkušenou k doktorce. Ta mě prohlídla a řekla, že mi asi nic není, ale radši mi vzala krev a poslala na rozbor. A tam mi Monču našli! V duchu jsem si říkal, že to bude muj konec, protože první prognozy znely, že minimálně půl roku bez chlastu (alkoholu), žádných tučných jídel, sportu a dalších každodenních radovánek.
Ač to bylo pěkně v prdeli, alespon jsem nemusel na tyden do nemocnice, protože se to pry při mononoklueoze dela a nemel jsem ani natekli uzliny na krku, takže jsem nevypadal jak napíchanej chrobák. Já ji mel totiž nejakou lehkou a ještě jsem ji v čas podchytil. První 2 tydny (proležený týdny) jsem jedl pouze rohlíky, banány, broskve, jablka, file, nemaštěný brambory, zase to hnusny file a všechno bez omastku. Zapíjel jsem to Magnesií a Mattonkou a nad flaškou piva jsem jen slintal. Fakt super!
První měsíc léčebné kůry jsem chodil každý týden na odběr krve, což je taky velice záživná procedůra. Pak asi 5. tyden mi doktorka řekla, že už mám všechny testy stoprocentne v cajku a že můžu začít normálně konzumovat, ale zase žádnej chlast a ne moc tučny. Ale aspon to!
Ted jsem na diete 2. mesic a už mužu docela normálně fungovat. No, co říci závěrem. Podle mýho názoru je zapotřebí to brzy podchytit a pak aspon 2 tydny ležet a hlavne KLID. Zbytečně nežrat, protože tim zatežuješ svoje rozkodrcaný tělo a hlavne , hlad je jenom pocit, kterej se dá prekonat. Ale dá se to vydržet a tak smrt mononukleoze a zatím čau! Při nějakym dotazu mi mužete psat na email sejrac@email.cz .


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.