| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mili,nevěř tomu, to je hlavně věkem. Sama jsi psala, že ve dvaceti se ti podobné móresy starších snášely úplně jinak - s přehledem.

Ono si nevybereš, já si taky říkám, že v 38 jsem měla dostat "přidělené" trochu mín komplikované dítě. Sice holčičku, ovšem extrémně paličatou, 2,5 letou,která si chce zásadně dělat jen co uzná za vhodné a kdy to uzná za vhodné. Už od mala je taky taková šmejdilka - u ničeho dlouho nevydrží, její oblíbená hra - krámování. Neznám to, co vidím u známých - dítě posazené před pohádku, co hypnotizovaně kouká 0,5-1 hodinu na kreslený příběh.

Navíc komplikace - malá je jaksi "pomalejší" - ne ve smyslu skutečně "opožděná", ale všechno jí déle trvá. Chodila až v roce a půl, předtím skoro půl roku "za prstíček" prostě se bála pustit a my už byli utahaní a zničení.
Momentálně zápasíme s nočníkem a je to taky porod. Moc nemluví.

Casto jsem už taky naprosto vyštavená a přiznám si, že to bude asi i tím věkem. Ve dvaceti by člověk měl jiný elán, teď už si říkám "proboha, at se už osamostatní a naučí základní věci".
Ono se to nezdá, ale nejsou to jen nervy s dětmi, ale i ta fyzička - chodit na procházky, asistovat malým dětem při lezení na prolézačky, hopsadla, dávat ho do kočáru, pomoct do schodů v baráku - nejde ho nechat jít samotné, aby nespadlo...

Prostě tisíce a tisíce věcí...a člověk už je z toho opotřebovaný. a pak ještě to dítě prudí a prudí, co?

Nicméně, prostě jsme je dostali shora přidělené, tak musíme vydržat, únava neúnava. Ale je fakt, ve dvaceti by se tohle snášelo líp.

Jo, ještě k tomu nemazlení - dcera byla před pár měsíci taky nemazlící - hrozně dlouho, ale začalo se to pomalu lámat a dneska už dá pusu, i sem tam bez říkání, někdy přiběhne a obejme...už to je určitá satisfakce. A taky jsem nevěřila, když mi známé říkaly, že to jen období a že se to zlomí. Taky jsem si myslela, že u nás se nikdy mazlit nebude.

Tak snad i v tom ostatním bude líp.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.