| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Gugu,
no každý radí něco jiného - ono to záleží dost na prioritách. Mě třeba stačí, když budou děti rozumět a dokáží se běžně domluvit. Jiní chtějí aby děti uměly perfektně, znaly gramatiku, vyjmenovaná slova a mluvily bez přízvuku (třeba proto, že plánují se do ČR vracet a děti budou muset nastoupit do české školy).
Já mám trošku obavy z toho, abych dětem češtinu neznechutila. Nechci jim říkat, že něco říkají "špatně", aby se nesekli s tím, že to teda nebudou dělat vůbec. Když jsme s anglicky mluvícími kamarády, tak občas mluvíme anglicky (aby ti kamarádi věděli o čem je řeč), ale když jsme doma sami, tak chci aby prcci mluvili česky. Už jsou ve věku (4 a 6 let), kdy jim stačí připomenout, že doma mluvíme česky... když byli menší, tak jsem to řešila tím opakováním v češtině - bez dalšího komentáře.

Takže ono je to fakt na tobě, jak moc je pro tebe ta čeština prioritou. Navíc pětadvacet měsíců - to spousta dětí nemluví skoro vůbec, natož dvojjazyčně :-) ZKusila bych pořídit víc pohádek v češtině - různé večerníčky, kde se mluví (krtek toho fakt moc neřekne), aby slyšel češtinu ještě jinde než jen od tebe.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.