| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

1. téma - smrt dítěte
- toto téma mě přerůstá a nedokážu na něj nikterak reagovat, radit ani se vyjadřovat. Jediné co umím je psát: soucítím s Vámi, přeji Vám mnoho sil, více štěstí do dalších dnů a trochu toho umění povznést se nad neštěstí a snažit se dál žít. Ta slova, která Vás bolí a kvůli kterým se na mne jistě oprávněně zlobíte nejsou určeny pro toto téma. Vy nikdy nemůže zapomenout, pouze snažit se překonat.

2. téma - vztah k malému živému a jistě úžasnému dítěti (tedy to, které to tu původně bylo a to ke kterému jsem se vyjdřovala)
Tato diskuze tyhle témata míchá a ona se následně míchají i v našich hlavách. Vadí to? Mě ne, vám ne, vadí to i tomu 21ti měsíčnímu prckovi?
Plete se Mili 1. téma do druhého? Ano!!
Může to překonat? Nevím. Ale tím, že se jí Tomášek narodil - musí se o to snažit.
Píšu tu "nepleť vztah k zemřelé holčičce do vzahu ke svému synovi"
Reakce - zloba na neúctu k mrtvému dítěti, obvinění mne z morální zaostalosti a z nelidství.
Otázka - kde zůstala Milina obava z toho zda k Tomáškovi přistupuje správně, ta se nám nějak vytratila, že???? Je to tak i v Milině životě, přerůstá mateřská láska k mrtvému dítěti její vztah k tomu živému?

Objasnění na závěr: Mili je mi velmi blízká, mám k ní úctu za to jak hluboce svou dceru a i své syny miluje. Mám k ní úctu i za to že sama sobě klade otázky, jak moc smrt holčičky ovlivňuje vztah k synovi.
Včera jsem šla spát a myslela na její větu: neviděla jsi mě s ním. Máš pravdu neviděla. A doufám že kdybych viděla, byl by tam cíti vděk za jeho narození, radost z jeho povahy, užívání si jeho nádherného dětství. Snad by to byla spokojená maminka a štastné, bezstarosné dítě.

Babá, kajo...kdo z vás chce vysvětlení mých zdánlivě protichůdných vět, ráda poskytnu. Ale ne veřejně. Jen pro představu: ony se ty zážitky netýkají jedné osoby. Omlouvám se Vám a nechci a nechtěla jsem se plést do tématu č. 1. Jestli jsem Vás ranila, nechtěla jsem to a naprosto jsem neměla tušení, že příspěvek k Milinu vyznání se ze vztahu k Tomáškovi spadne pod tohle bolesné téma.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.