Chtěl bych touto formou důrazně varovat před praním obuvi z přírodní usně (od jakéhokoliv výrobce) . Totální promočení téměř vždy změní vlastnosti hmoty usně, která ztvrdne a srazí se. Totéž platí i pro ostatní dílce, např. napínací stélku, dochází k podstatnému snížení soudržnosti spojů svrškových dílců s podšívkovými dílci a zejména s podešví a jejich následné rozlepování. Při navlhnutí obuvi při dešti doporučuji pozvolné vysoušení ( nedávat na topení nebo na přímé slunce ) a obuv zevnitř vycpat papírem - stačí staré noviny. Jedná se mj. o hrubé porušení záručních podmínek, uvedených v návodech. Upozorňuji, že před promočením v pračce v žádném případě nepomáhá jakákoliv impregnace. Špinavou obuv vyčistíme vlhkým hadříkem a následně ošetříme krémem nebo prostředkem na úpravu vlasových (semišových) materiálů. Prostě tato činnost chce trpělivost - kdo byl na vojně zná vše o této problematice velmi dobře. Moje závěrečná rada - obuv (i textilní) do pračky prostě nepatří. Bohumil Novák, výrobní ředitel Obuv ESSI s.r.o.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.