| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kejkule, když jsem si přečetla diskusi, tak je mi jasný, kde se to v dětech bere... Odjakživa jsem v kolektivu nesnášela lakomce a vyčůránky a nesnáším je ani teď. Dceři nenakazuji, že něco musí půjčit. Buď chce, nebo ne. Většinou chce a je ráda, když i jí někdo půjčí hračku, kterou nemá okoukanou. Když nepůjčí hračku (svou srdeční záležitost), tak se na ní nezlobím. Prostě je to silnější než ona. Když mě o něco požádá kamarád a je to v mých možnostech, ráda cokoliv půjčím nebo daruji. Nebojím se, že by mi dceřiny kamarádky (v budoucnu - dceři teprve budou 4 roky) vyjedly lednici, protože ona ví přesně, co je výlučně pro ni a o to ať se podělí, jak chce. Když chce jogurt, nebo třeba mléčný řez, tak si ho vezme. Když chce najíst, tak si řekne. No jasně, je ještě malá, ale věřím, že tahle výchova bude fungovat i do budoucna. Předvčírem dostala od strejdy 4 čoko bonbony. Babička se ptala, jestli jí je nemá vzít, aby je nesnědla najednou... Nic jsme neřekly a nesnědla je. Prostě má určité návyky a hotovo. Není lakotná a nemá pocit, že co nesní teď, sní jí někdo jiný... Chci aby byla společenská a ve společnosti oblíbená. Ne kuželka, kterou ostatní trpí, ale v duchu si myslí něco o vyžírce.

Nemám doma anděla! Někdy je jí taky dost a dokáže se pěkně vzteknout~d~ Ale vychovala jsem jí k důvěře ve mě a manžela. Když jí čeká něco nepříjemného, tak jí všechno vysvětlím, jak to je, ale taky řeknu, že je to potřeba a co se stane, kdyby to nepodstoupila (zubař, očkování...). Nemusí to udělat, ale tak nějak mi věří, že je to potřeba a zatím všechno podstoupila. Zubař je zatím bez problémů. U očkování žloutenky zakňourala, ale pak byla pyšná, že to zvládla. Dostala odměnu a začala vymýšlet, co by chtěla až půjde na další injekci:-)

Podle mě je půjčování normální a je tu od pradávna. A když je dítě vedeno od maličkata, tak v pozdějších dobách nemusí nikdo říkat, že to či ono musí, ale je to pro něj samozřejmost. A pak si vrozenou inteligencí děti dříve nebo později vyselektují, kdo jim hračky půjčuje a kdo ne a je na jejich rozhodnutí, jestli je tomu kterému kamarádovi půjčí nebo ne~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.