| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Předesílám, jak jsem již napsala, že jsem si vědoma, že nemám patent na rozum ani na výchovu, nechci výřit vášně, kteždý si stejně děti vychovává podle svého, ale...

Ono je to třeba s těmi ponožkami vlastně takové usnadnění práce sobě a ne svobodná volba, u které to myslím začalo. Já prostě dceři řeknu vem si ponožky. Když se zeptá proč, tak jí řeknu, že je zima a nastydne. Kdyby nechtěla, tak jí to prostě nařídím. Nechci aby nastydla a ona ve 3 letech prostě nemůže domyslet důsledky. Kdyby mi chtěla vystřihnout nějakou scénku, tak jí nejdříve vysvětlím, že já jsem maminka a myslím to s ní nejlíp (což ve většině jejích pláčů pomůže) a kdyby dělala divadlo dál, tak bych jí prostě potrestala. Protože sice (jak tu někdo napsal) musíme jen zemřít, ale já doplňuji, že mě moje dítě musí poslouchat. Jsou věci, které nemůže svýmmozečkem zhodnotit a od toho jsem tady já, abych ho uchránila.

Pěstovat v nich z dravé sebevědomí... To myslím jde i s poslušností. Troufnu si tvrdit, že dceru nijak neshazuju. Teď jsem na MD, ale jako dnes si pamatuju, když jsem v práci nabírala lidi. Z některých to sebevědomí čišelo na dálku, ale v kolektivu se nikdy moc neohřáli. K práci se postavili, jako by nikdy v životě nedělali nic jiného a.... pak to většinou totálně pos..li. Ale ani to je nesrazilo, protože přeci nikdo neumí všechno (což je tedy pravda, ale když něco zkazím, tak je asi něco špatně a když je volba, požádám o radu). To, že stačilo trošku pokory, zeptat se, požádat o pomoc a bylo by pro všechny o práci míň, to bylo pod jejich úroveň.

Myslím, že jde dítě formovat a přitom mu nesrážet jeho osobnost.

Ale to už není o půjčování hraček, takže opravdu končím:-)~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.