| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Levandule,

když jsem se rozváděla, byly mé mladší dceři 4 roky, a v knížkách o psychologii jsem vyčetla něco v tom smyslu, že takto staré děti poměřují svět ještě hodně "podle sebe", jsou pro sebe de facto středem světa. Což může znamenat upřímné přesvědčení, že svět se má točit podle nich (a záchvat vzteku přijde, když na to svět kašle a dál se točí podle sebe, potvora :-) ), ale na druhou stranu může mít třeba i zdánlivě absurdní pocity viny kvůli rozchodu rodičů - doporučovali tam pečlivě vysvětlovat dětem, že to tak není.

Takže si neber dceřino chování moc osobně, prostě pokračuj v držení hranic, vysvětlování a výchově. Držím palce.

S tím zdravením, obě moje děti právě kolem pěti let téměř nezdravily, i když jsem připomínala horem dolem. Pak zdravit znovu začaly. U sousedů jsem vypozorovala, že přestávají zdravit i počínající puberťáci, pak se k tomu za rok dva taky zase vrátí :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.