| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Moje "úspěšnost" s vysazením antikoncepce a následným vícečetným těhotenstvím je nulová. Ve všech třech případech jsem otěhotněla okamžitě - tedy následující cyklus po vynechání antikoncepce (u druhého děťátka dokonce tak, že jsem si nepozorností nevzala víc pilulek za sebou). První 2 děti jsou od sebe 13 měsíců - byla to honička a radost zároveň. Vozila jsem je v tandemovém kočárku pro dvojcata (mimi leželo vzadu, holčička seděla ve předu). Krizové bývaly večery, tedy sesynchronizovat režim koupat-papat-spát. Vycházel oběma na stejnou dobu, takže nebýt babičky, řvalo by vždycky jedno hlady. Výhodou oproti dvojčatům bylo, že zatímco jsem kojila mimi, starší dostalo mlíčko z lahvičky od babičky. Po půl roce byly zmatky s mlíčky a kašemi, kdy mělo každé dítě jinou "sílu", ale v podobné krabici; totéž léky - co patří komu, kdy a kolik. Babička vypomohla i ve chvíli, kdy mladší chlapeček musel do nemocnice.
Teď už je jim 4 a 5 let, a než se jim narodila sestřička, probíhal večerní i denní režim zcela hladce - společná koupel, společné jídlo, společná pohádka. Zajímavé je, že starší holčička je daleko spavější - do 3 let spala 2x denně a i teď po obědě usne téměř hned. Chlapeček, přesto, že spoustu energie vydá na svou aktivitu až hyperaktivitu, po obědě (i večer)usíná velmi obtížně a to i po dni stráveném na plovárně!
Protože plánujeme celkem 4 děti, docela jsem si říkala, že kdyby třetí těhotenství měla být dvojčata, měla bych to "odbyté". Nestalo se, holčička-sestřička je 2 měsíce na světě, tak doufám, že se "motyka nespustí" při tom čtvrtém :-))).I když páté dítě by se už "ztratilo v davu". Dohodli jsme se, že počkáme, až bude holčičce rok.
Obě starší děti se na nové miminko těšili, žádnou nevraživost jsme zatím nezaznamenali, program a režim jim plyne v podstatě beze změn. Řekla bych, že k tomu přispělo i to, že mají jeden druhého a to v dobrým i zlým. Hádají se a perou o hračky, chtějí mít to, co ten druhý, ale taky si umějí spolu pěkně pohrát a zabavit se a na žárlení na malou nemají už čas :-))).
Myslím, že by mě eventuelní dvojčata neměla kromě kojení moc čím překvapit. V příbuzenstvu ale žádná dvojčata nejsou a jak jsem psala na začátku - metoda náhlého vysazení antikoncepce u mě nafunguje... Hodně štěstí všem maminkám dvojčat, skorodvojčat i těm četnějším...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.