| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky, uvažujte: jasně, v první řadě toužíte vy být tím hlavním člověkem pro vaše dítě. Toužíte být mu co nejblíž. Ale... co když se vám něco stane a nebudete moci se postarat? Podle mě je lepší, když je dítě obklopeno co nejširší milující rodinou, počínaje samozřejmě dobrým vztahem mezi dítětem a otcem. Když bude dítě zvyklé na babičky, že jsou fajn, že jedna umí báječně vyprávět pohádky a druhá dítě pouští hladit si a krmit králíky... tak případný průšvih výše uvedeného typu ustojí určitě líp, než když bude zvyklé jen na mámu.
A navíc, ono to malinké bezmocné miminko vypadá jako že neumí do pěti počítat. Jenže čas strašně rychle utíká, a dítě roste a projevuje se jeho povaha, nadání, zájmy. Co když si maminka s dítětem prostě "nesednou"? Sama je třeba aktivní, sportovní typ, a dítě odmalička bude ležet v knížkách, na což maminka nebude mít povahu a trpělivost? Zase, bližší kontakty s prarodiči umožní - podle mě - dítěti jednak být blízko jiným podnětům, než co nabídne máma/táta, a jednak najít spřízněnou duši v případě, že s mámou budou mít úplně jiné povahy.
Jak moc se mi při výchově hodilo, že se mohl syn vyběhat na dvoře a zahradě u babičky, když my jsme z bytovky/paneláku: myslím, že by mu to volné lítání chybělo. Jak moc jsem byla spokojená, když druhá babička mohla se synkem na úrovni rozvíjet jeho oblíbená témata "vlaky, koleje, nádraží" (ani mně, ani manželovi tohle téma téměř nic neříká, zatímco babička v tom léta pracovala).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.