| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám za sebou pedagogickou školu s praxemi a exkurzemi v různých zařízeních včetně montessoriovské školky. Byla jsem děsně překvapená, jak byly malé děti v tomto typu školky "vzdělané". Ale musím říci, že znám děti, které jsou ve svém věku také tak "vzdělané" a jsou to děti lidí, kteří o principu pedagogiky Montessori nikdy neslyšeli. Tahle pedagogika se mi moc líbí a je skvělé, že je rozšiřuje i v ČR v rámci školek, ale stále je hlavní výchova v rodině a to je základ montessori-nemontessori. Děti můžou být skvěle podomácku vychovány ála Montessori bez znalosti tohoto typu pedagogiky a požívání věcí typu "kontruktivní trojúhelníky". Pokud doma dítě není "šizeno" (zabavováno jen určitým typem hraček apod.), může být stejně kvalitně vychováno jako děti, které jsem poznala v montessoriovské školce. Fascinovalo mě, jak maličké děti umí např. strouhat piškoty, přesýpat čočku z mističky do mističky a co všechno znají, ale pak mi došlo, že třeba díky mému tatínkovi jsme se sestrou ve čtyřech letech v pohodě zatloukaly hřebíky, díky babičce uměly mýt a utírat opravdické nádobí, o přesýpání všeho možného nemluvě. A co nás naučila maminka, taky toho byla fůra. Prostě a jen nám rodiče tyhle věci umožnili, přirozeně vyhmátli to období, kdy je díte "vnímavé" k určitému typu nových dovedností, a nikdy o MP nečetli, zatímco spousta jiných holčiček ze školky často hodně zaměstnaných rodičů akorát uměla převlíknout panenku. Jsem ráda, že přes pedagogiku paní Montessori mi došlo, co mi dali rodiče, a já to teď dávám svému dítku (plus mám výhodu, že něco málo o MP vím). Pro takovou výchovu není sice potřeba přečíst knížky, ale je to skvělé mít tu možnost a rozhodně to není k zahození.

Moc gratuluji všem, kdo v této pedagogice vidí cestu, protože si myslím, že to je fakticky cesta k lepší výchově a výborná pomůcka!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.