| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vše o císařském řezu

A to z jediného důvodu:
Naši lékaři nejsou i přes svou "odbornost" schopni erudovaně vysvětlit pro a proti takové operace, nejsou schopni vysvětlit ani proč podstoupit/nepodstoupit revizi dělohy, natož takovýto zákrok. Já prodělala obojí a i přes opakované výzvy jsem mnoho informací nedostala. Systém nás prostě semlel. Ano, sice jsem podepisovala informovaný souhlas, ale to jsou jen kecy na papíře a nejsou tam uvededeny pravděpodobnosti rizik a hlavně když se chcete k tomu navíc něco zeptat a víte, že v čekárně je dalších 12 pacientek a pak doktor podupává nožkou, od půlnoci nejíte a je deset dopoledne (nemám cukrovku, ale špatně snáším velké kolísání cukru v krvi) není to nic moc.
A to nemluvím ani o tom, že tyto informované souhlasy by měly být na internetu, aby si člověk neznalý mohl vše připravit předem (otázky, informace) a ne v den akce, kdy není možno jinak než jít nebo s velkým humbukem nejít!

Já jsem samozřejmě chápala, jak oboje probíhá a že v mém případě to byly "celkem odůvodněné" zákroky, ale i tak jsem chtěla vědět více!!! Testem prostě lékaři neprošli a to si troufám říci, že jsem u lékaře byla suveréně nejdéle, takže některé ženy prostě jen přečetly a podepsaly - možná ani nečetly.

Jinak kdyby lékaři a porodní asistentky jednali s ženou opravdu profesionálně a na úrovni a byli by schopni poskytnout jí zázemí nemocnice, ale pohodu domácího porodu, pak bych i věřila tomu, že mnoho žen by k takovému zákroku jako je CS na přání ani nedospělo, neboť by se mnoha CS předešlo a to tím, že ženy by byly od počátku informované a neměli by pocit, že jsou v tísni (což jsem od počátku přijetí do porodnice cítila já, protože se tam na nás nikdo neohlížel ani v nejmenším!). A ty, které by ho opravdu chtěly, těm by se lékaři věnovali a

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.