| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vše o císařském řezu

Uff, tak jsem přečetla všechny názory, námitky, pro i proti. Já jsem ještě nerodila, takže nevím nakolik bude můj názor relevantní. Nicméně. Celý svůj život, od doby kdy jsem se dozvěděla jak se rodí děti, jsem byla rozhodnutá, že takhle tedy ne. Pokud budu někdy rodit, tak pouze CS. A budu k sobě i k vám upřímná. Ano hlavně kvůli bolesti. Přijímám argument, že CS taky bolí, ale z mého pohledu, je to bolest prostě jiná a představa nástřihu nebo natrhnutí dole mi přišla a přijde jako naprosto děsivá představa. Z mého pohledu se to prostě nedá srovnávat. Nicméně otěhotněla jsem a tato radostná novina nějakým neznámým způsobem kompletně změnila můj pohled. Ještě týden před tím než jsem zjistila, že jsem těhotná, byl můj názor stejný a neměnný. Jedině CS. A pak najednou jedině vaginální porod. Nedokážu zdůvodnit proč, prostě to tak je. Stále trvám na své děsivé představě o natrhnutí/nástřihu, ale co... Chápu tedy svým způsobem oba pohledy. Chápu, že někdo může tvrdit, že CS je velký chirurgický zákrok a tedy v žádném případě na přání. Ano, ale porodit to dítko prostě musíme, proč si nezvolit způsob. Pokud mě to přijde jako fuj a v žádném případě, proč to upírat někomu, komu to fuj nepřijde? Pokud jsem ochotná si to zaplatit, je to jedna z možností, tak nechápu, proč to dělat pokoutně, kdy peníze, které by mohly jít do zdravotnictví, jdou někomu do kapsy. Chápu oba pohledy a nebudu tady někomu nutit rodit pouze CS, pokud si to nepřeje nebo naopak. Pokud tedy můžu na přání podstoupit plastickou chirurgii, mnohdy daleko horší zákrok než CS, tak proč ne tohle? A argument typu plastika na přání se hradí hotově a CS by se muselo řešit případ od případu, a kdo bude kontrolovat kontrolory atd., mi přijde naprosto zcestný. Funguje to jinde, proč by to nemohlo fungovat u nás. Někde už to v legislativě prostě je, můžem se učit ze zkušeností ostatních zemí, kde už tato možnost volby existuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.