| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, tak nevím jestli už není na odpověď pozdě~f~.. ale... nedávno jsme řešili stejný problém- já pokřtěná, svaté přijímání, biřmování, manžel vživotě nebyl v kostele, chtěla jsem na Starém Brnu u Augustiniánů pokřtít naše novorozená dvojčátka.... A musím napsat o obrovském rozčarování - byť jsem tam šla v úředních hodinách farnosti, farář se ani nenamáhal mě přijít alespoň pozdravit. Křest se mnou projednávala nějaká jeho administrativní zástupkyně či co - ta jakmile se dozvěděla, že nejsme s manželem sezdaní v kostele prohlásila, že jsem vlastně svobodná matka a budu muset nastudovat nějaké jejich materiály - vpodstatě základy bible, apod. - a začala je přede mě skládat do komínku. Prý až je nastuduji, tak budu z nich psát tři testy a jestliže uspěji, tak farář určí datum křtu.... Upřímně řečeno, paní jsem sdělila, že mít čas na čtení čehokoli, radši si v současné době přečtu např. od Švejcara péči o dítě~g~ a šla jsem pryč, takhle si teda křesťanský přístup nepředstavuji... S nostalgií jsem si vzpomněla na nejvzácnějšího člověka ve svém životě, pana faráře s velkým F Matušinu, kterého jsme jako děti milovaly, na jeho faře jsme trávily spoustu času, pomáhaly mu v kostele a měl pro nás spoustu vlídných slov a trpělivosti, i když jsme mu při pomoci v kostele spíš zavazely~f~. Ten nikdy nikoho neodmítl, úřední hodiny taky neměl a vždy tady byl pro ty co ho potřebují, nikdy by se takhle nechoval k někomu kdo přišel žádat o křest~s~¨... Takže jsem paní poděkovala, řekla, že děti nechám pokřtít jinde a odešla jsem... Jeli jsme do Bílovic nad Svitavou, tam se narodil a žil manžel, já už značně skeptická dopředu, fakt, a obrovské překvapení... Pan farář moc milý, příjemný, pěkně jsme si popovídali asi 2 hodiny - většinou o společných známých~j~, o našem společenství, do ničeho nás nenutil, k mému manželovi se taky choval moc pěkně - nic mu nenutil, "nesundával ho ze stromu" jak já říkám, fakt moc příjemně strávený čas. Samotný křest byl pro nás obrovský životní zážitek - hlavně díky panu faráři, kterému bylo jasné že třičtvrtě přijevší rodiny nebylo nikdy v kostele a dokázal vše úžasně zorganizovat~s~, takže jsem si mohla vklidu nad našimi dvojčátky poplakat~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.