| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lidský život je lidský život. Tečka.

Děkuji za tolik potřebný článek.
Osobně jsem proti potratům a to i tehdy, je-li podezření na vývojovou vadu dítěte. Vím, že mnozí říkají, že je lepší jít na potrat, než vidět své dítě po narození umírat a tak podobně. Ale jaký je v tom vlastně rozdíl? Proč si to myslím? Pokusím se to co nejpřesněji vyjádřit a pak možná mnozí pochopí, proč vlastně. Snažím se tu napsat jen čistá fakta:

1. situace: Těhotná žena se dozví, že její dítě bude zřejmě postižené. Ale nevzdá se ho, a přes to se rozhodne ho přijmout. Narodí se postižené a těžko schopné života, za pár dní bohužel umírá. Dítě bohužel zemřelo, ale dostalo se mu lásky a za jeho smrt nikdo nemohl, naopak snažili se mu pomoci žít. Je to bolestná událost, která se může roky hojit. Ale může být útěchou to, že jsme při svém dítěti stáli až do konce.

2. situace: Žena se dozví, že její dítě bude zřejmě postižené. Nechce nechat trpět dítě, ani sama sebe. Tak se rozhodne pro potrat. Myslí si, že to bude pro dítě lepší, než se narodit a umírat v bolestech. Potrat ale tento problém vyřešil a život jde dál.

Co se vlastně stalo v této druhé situaci?
Dítě se nenarodilo, neumíralo po porodu. Jediný rozdíl byl v tom, že umíralo dřív, jistě hodě bolestnou smrtí (dovedete si představit, že by vám někdo po částech řezal kusy těla? Od 8. týdne je dítě značně citlivé na bolest, tohle jsou lékařská fakta.). Tato událost nemusí matku tak bolet, protože smrt dítěte neviděla a ani necítila.
I tak se ovšem často dostaví postabortivní symdrom a výčitky svědomí.

Je tedy pro dítě lepší 2. situace?

Nejsem odborník na gynekologii, takže pokud jsem na základě svých znalostí napsala něco chybně, budu ráda, když mě někdo opraví. Nerada bych psala něco jiného, než fakta.

( Ještě podotýkám, že žádná jistota, že dítě bude postižené, když vám to řekne gynekolog, není. Je známo mnoho případů, kdy dítě, které si rozhodla matka nechat, navzdory špatným výsledkům z testů, se narodilo naprosto zdravé. Kromě toho vím od gynekoložky, že už se ani nedělají pitvy potracených dětí, které měly být postižené, protože když se nejdříve dělaly, tak se zjišťovalo, že většina dětí bylo zdravých....)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.