| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ostatky - jak uz psala Samarlu, neni to projev ucty lebce, ci jatrum, nybrz projev ucty cloveku, ktery treba polozil zivot za Krista, v ktereho veril a nedal se odradit, ani kdyz mu ukladali o zivot.Je to projev ucty temto vlastnostem, kterymi se pripodobnujeme Kristu - co je vic, nez polozit zivot za toho, nebo onoho, nebo za Krista???
Je to zadost o jeho primluvu pred Kristem, protoze jestlize po prozkoumani vsech okolnosti z jeho zivota, dospela Cirkev k jeho svatoreceni, vnimam ho jako osobu, ktera je bliz Kristu, nez jsem zatim ja, nebo kdokoliv z meho okoli, co znam..V mem srdci ho zaroven vsak nezbozstuji nad Kristem.Ale do meho srdce prece Kristus vidi, tak jako nikdo jiny, takze o tom vi, co znamena tento muj projev ucty/poklonou, nebo polibkem, ci podekovanim za prihovor, nebo podobne../
Takze me z tohoto pohledu vubec neznejistuje namitani prihlizejicich, nebo ostatnich..
Stejne jako kdyz polibim v chramu sv.Pismo, vzdavam uctu predevsim Kristovi a take vsem, kteri zili podle evangelia, nevahali polozit za Pana zivot, protoze verim, ze mohou uz hledet primo do Kristovych oci a tvori s nim svate spolecenstvi,ktereho Kristus je stredem..
Jestli chces take pohledet do svetla Jeho tvare, take se musis stat svatou, bez toho to nejde..On uz zaridil zpusob, jak ti vyprat roucho v Jeho krvi do bila, abys to svetlo vubec snesla..
Znova opakuji - NEMAME povinnost projevovat uctu, je to pouze moje osobni rozhodnuti.

ad odpustky - to, ze jsem se pred Panem ve svatosti Pokani a smireni "vysvlekla do naha" a nechala svuj odev znova vyprat, dostala rozhreseni podle Jeho prani, verim, ze je mi uz odpusteno vse, co jsem priznala..Neni to proto, ze bychom meli Kristu pripominat kazdou spatnost, kterou jsme udelali, protoze si ji snad nepamatuje, je to proto, ze me NEMUZE omluvit beze mne, prave pred Spolecenstvim Svatych a Spravedlivych od pocatku sveta, kteri zili podle Jeho vule..
Jak bych mohla s Nim i vsemi svatymi zasednout za jeden stul?Co by jim vsem, pokud verim, ze je Spravedlivost sama, rekl na moji obhajobu, ze jsem se nepriznala ke vsemu, kde jsem ho zranila, urazila svym jednanim a pritom vsichni vedi co vsechno to bylo?? a podobne?
Navic sv.Pokani dale predpoklada po dobrovolnem priznani pred Kristem, jak z nazvu vyplyva i pokani - tedy nutnost napravy..Jsou veci, ktere uz ale z lidskeho hlediska napravit sami nemuzeme../nekomu jsme treba ublizili a uz ho nikdy neuvidime..- je to jen priklad, co me prave napada/, a prece Kristus ceka a sam zaridi, aby byl skutek odcinen, treba nekym jinym, abych ja mohla mit jednou roucho take znova bile a nebyl na nem zadny dluh Jeho Spravedlivosti.
Hrich se mi sice odpousti, ale trest zato dostanu.Nevim jak dlouho po sve smrti, budu muset splacet prave tyto dluhy, dokud vsechny me skutky, ktere jsem davno priznala, ale uz sama nedostala prilezitost napravit, a prece je nutne k me spase, aby napraveny byli...Nevim, jak v dlouho v tomto stavu cekani na Krista, dokud nevypere me roucho do bila, budu muset setrvat.Vim ale, ze budu ucit sve deti, aby se za me u Boha primlouvali i po me smrti, a jiste to udelaji i vsichni co me miluji vramci lasky k bliznemu a budou zadat o prihovor i sv.Cirkev, protoze si uz tehdy sama pomoct nebudu moct.



ad Všeobecná Církev - My nevime, kdo vsechno je prave z zivych lidi skutecne v Kristu a v jednote s nim, ani to sami neurcujeme, muzem to pouze predpokladat.Takze dalsi komentar nevnimam u sebe, jako zminovany problem..
Stejne tak, jako, ze necham sve dite pokrtit u kneze, protoze je k tomu /diky seslanemu sv.Duchu puvodne na Apostoly - prvni kneze - v dnesni hiererchii bychom mohli rict biskupove,ktery dal predavaji pravomoci dalsim reholnikum,ktere sveti skrze Krista na novokneze/,skrze prijatou svatost Knezstvi povolan a nezamyslim se nad tim, kolik ma skvrn pred Panem na svem rouchu, protoze zato nenesu odpovednost.Podobne se necham rozhresit pri zpovedi knezem, bez toho abych se zamyslela, jestli zije bohumilym zivotem, nebo ne, jeho dobrovolne prijata svatost knezska ho k tomu zavazuje a neodpousti on, nybrz Kristus pres neho, ja Krista nevidim, "videla" jsem ho pouze v jednom mem snu/ i to jsem mu nevidela do tvare, ale to je jiny story../, proto urcil sve nastroje - kneze, ktere mohu videt a dal jim sam k tomu svoleni..

/tady bych vzpomela take zjeveni sv.Faustyny Kowalski, ktere se Kristus podle sve vule mnohokrat za zivot ukazoval,po ktere nam nechal tzv.Korunku k Bozimu Milosrdenstvi a zadal oslavu sveho Milosrdenstvi ve svatku prvni nedeli po Velikonocich,
kde ji rikal, pokud mela pochybnosti o tom, jestli muze svemu zpovednikovi odkryvat ve zpovedi tato zjeveni i cely stav sve duse.. " ..chci, abys vuci memu zastupci byla tak uprimna a prosta jako dite a takova , jako jsi ke mne, jinak te opustim a nebudu se s tebou stykat...rekni, ze jsem mu dal ve zpovedi poznat tvou slabost, cim jsi sama o sobe..chces vyjit z kaple , ale ze me nevyjdes, nebot jsem vsude, sama o sobe nedokazes udelat nic, ale se mnou muzes vse...dcero ma, ber si milosti, kterymi lide pohrdaji, ber kolik dodazes unest...prisel jsem plnit vuli sveho Otce, poslouchal jsem rodice, poslouchal jsem katy, posloucham kneze..a ja udilim zvlastni milosti tem dusim, za ktere se u me primlouvas..tys mou velikou radosti, tva laska a pokora pusobi, ze truny nebe opoustim a spojuji se s tebou.Propast, jaka je mezi mou velikosti a tvou nicotou vyrovnava laska..
rekni tomu knezi, priteli meho srdce, ze k uskutecneni svych del pouzivam tak slabe tvory..Proc se bojis plnit mou vuli?Coz ti nepomohu jako dosud?Opakuj kazdy muj pozadavek tem, kdo me na zemi zastupuji a delej jen to, co ti narizuji, chci abys zustala poslusna, tuto tvoji vlastnost si vazim obzvlast..ma dcero, preji si, abys byl azpovednikovi podrizena i v tech nejdrobnejsich vecech.Tve nejvetsi obeti se mi nelibi, prinasis li je bez dovoleni zpovednika a naopak nejdrobnejsi obet znamena v mych ocich mnoho, kdyz ti ji zpovednik dovolil.I ta nejvetsi dila jsou v mych ocich bezvyznamna, jsou-li svevolna a casto neodpovidaji me vuli a zaslouzi spise potrestani a ne odmenu.Tvuj nejnepatrnejsi skutek povoleny zpovednikem je mily mym ocim a je mi nesmirne drahy, upevni se v tom jednou provzdy, neustale bdinebot cele peklo se proti tobe namaha kvuli tomuto dilu , protoze mnoho dusi se odvrati od jejich bran a budou velebit me Milosrdenstvi...Povez zpovednikovi, ze to dilo je me a tebe pouzivam jako ubohy nastroj...Vnitrni pokoj ktery mas je ma milost..a tve utrpeni ti bude znamenim, ze ja jsem s tebou..Ty budes pred mym trunem zivym svedkem meho milosrdenstvi..potrebuji aby ses namahala...pro tuto namahu ti dam mnoho zasluh, abys mohla jeste vic prosit za druhe..."

atd..je to velmi zajimave cteni, cirkevne schvalene..
Ted nemam uz cas na dalsi odpovedi, dite je vzhuru,
ale myslim, ze na margo oddeleni a znovuzacleneni spolecenstvi v duchu obnoveni puvodni jednoty, je z toho zrejme, ze pred Kristem je poslusnost nesmirne dulezita..Sam byl poslusny az k smrti na krizi...

dalsi reflexe snad vecer..
Preji hezky den..




Ad Církev jako "Zlatonosná skála" - podle Bible je Skálou Ježíš Kristus, nikoliv Církev.
Ad "Církev mela od pocatku svoji bazy v Rime" - řekla bych, že spíš v Jeruzalémě... ale to je detail ;-)
Ad "Vznikle spolecenstvi tedy logicky postrada vsechny 4 puvodni vlastnosti, spominane v Credu" - to právě nikoliv. Církev je skutečně jen jedna, akorát to prostě není pozemská organizace, ale živé Tělo všech skutečných věřících.
Ad - "Tomu odpovida i jeho dalsi jednani - vylucovani nekterych textu z puvodniho Pisma" - co tím myslíš??? to, že katolická církev přidala k Bibli apokryní spisy? :-) to by chtělo si doplnit něco z církevních dějin ;-)
Ad svátosti - psala jsi, že byly ustanoveny Kristem. Ovšem skutečně Kristem byl ustanoven pouze křest a Večeře Páně. Jinak v mé církvi je běžné, že povoláme starší, je-li někdo nemocen, aby byl pomazán olejem - ale k uzdravení, nikoliv jako "poslední pomazání". Manželství je uzavíráno také před Bohem.

Ad "Na jejim zacatku musela nutne stat bohuzel pycha - my jsme lepsi, nez ti druzi, proto se oddelujeme..." - a co třeba pýcha "My to víme nejlíp, nenecháme se usměrnit (reformovat) - tak ať si ti kacíři jdou! " - opět, přečti si něco z církevních dějin, většina halvních reformátorů katolickou církev nechtěla vůbec opouštět.

ad "Nejsou ochotni znova se "zaclenit" z vaznych vyhrad kvuli svym vykladum Pisma a cele Tradice.." - eh, tak to je docela silné kafe... jak jako "začlenit"? To jsi přesně vystihla můj problém s katolickou představou o "ekumeně" - aneb "čiňte pokání, odpadlíci, a vraťe se pod naše křídla". Tomu říkám duchovní pýcha, která vede k rozdělení.

Přesto, že je tenhle můj příspěvek kritický, neznamená to, že si nevážím katolické církv; mezi katolíky znám řadu lidí, se kterými mám jednotu Ducha.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.