| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Martine, já už mám DM 21 let. Onemocněla jsem v roce 1981. Když porovnám způsob léčby na začátku a tedˇ, můžu říct, že je to neuvěřitelný pokrok. Např. 1.Hodnota cukru se tenkrát dělala z moče - do zkumavky se nalilo Benediktovo činidlo, káplo se několik kapek moči a zahřívalo nad plamenem. Podle zbarvení se zjištˇovala hladina cukru. Aceton - na sklíčko se nasypal kopeček práškového činidla, kápla moč a opět dle zbarvení totéž. Nebylo to vůbec přesné, protože moč se tvoří několik hodin a výsledek nebyl nikdy aktuální.2. Píchalo se železnými jehlami a stříkačkami, které se musely vyvařovat. Pamatuji se, jak jsem byla "happy", když mi mamka k vánocům sehnala jednorázové jehly. Hned zpočátku - byla jsem v 7. třídě - jsem dostala omezení - výběr povolání, musela jsem seknout s atletikou a plaváním, které jsem tehdy závodně dělala. 3. Na gymplu jsem dostala inzulínovou pumpu, byly to první, které se k nám dostaly. Jejich velikost byla tehdy dost velká, asi jako větší walkman. Nyní čekám znovu na hospitalizaci, kdy mi opět dají pumpu, už jí mám doma, a je o víc než 1/2 menší - dá se strčit s prominutím i do podprsenky. 4. Měření glykemií je v současné době za pomocí glukometrů pohoda, hlavně je výsledek glykémií aktuální a v pohodě si člověk udrží glykemie v přijatelné rovině. 5. Já i moje kamarádky z mládí jsme si díky dost nekompenzovanému diabetu v mládí "zadělaly" na současné komplikace. Osobně - neuropatie 3.stupen, retinopatie 1-2 st. a ještě se mi začínají přidávat ledviny. Myslím si, že když už člověk DM - bohužel" má, tak omezit sport, který je pro nás nebezpečný - hlavně hypo, když člověk visí na skále, nebo je někde pod vodou - je prostě dan /i když to zní blbě - nemoci. Hlavní je se udržet OK, abychom tu vydrželi, co nejdéle - vím, o čem mluvím, mé komplikace mi sem tam dost otravují život. Já si ráda odpustím nějaké ty činnosti, pro mě je hlavní vidět, chodit a žít. Nechci být nějak moc melodramatická, ale lze si najít mnoho jiných činností, které vyhovují člověku i nemoci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.