| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila překotně


I počtvrté bych měla co vylepšovat, ale to už nemíním zkoušet :). Ale je to fakt těžké, každý je jiný, každému vyhovuje něco jiného, každý zvládá něco jiného,hrozí jiné komplikace.... A lékař nese za vše odpovědnost.

Co se týká miminka, u nás to bylo tak, že nejvíc v pohodě bylo to první mimi po medicínském porodu se spoustou zásahů. Dcera neplakala, zvědavě se rozhlížela, krásně se přisála. Ty další dva porody byly v podstatě přirozené (bez léků, nástřihu...), ale obě děti plakaly, nechtěly se přisát, byly podchlazené, takže musely na pár hodin do inkubátoru. Řekla bych, že pro mimi je porod pořádný stres, ale často to prožívá jinak než matka.

Co se mě osobně osvědčilo (ale není to univerzální návod, každý to má jinak): Být doma co nejdéle (můžu se libovolně pohybovat, odpočívat, dělat něco relaxačního - třeba si lakovat nehty), během té doby se tělo samo očistí (porod od poslíčků jsem poznávala podle toho, že společně s kontrakcemi přišel i průjem), na porodním sále jsem se pak ocitla až v druhé době porodní (nebyl čas na dlouhé monitorování, vyšetřování a už vůbec ne na klystýr) a s personálem jsem se pak dohadovala "jen" o poloze, nástřihu...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.