| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

If,
já bych fakt otravovala u doktorky, bylo by dobré zjistit, PROČ nemluví... od poruchy sluchu, nějakého nedostatku na mluvidlech, různých dys-, až po autismus... fakt si myslím, že je lepší s ním pracovat a cvičit než to nechat plavat.

Já jsem se děsila, když Tom nemluvil ve dvou letech, tenkrát mě pediatra uklidňovala, že jsou důležité i ty věci okolo... než to, jestli říká předepsaný počet slov (pro dva roky to bylo myslím padesát), tak jestli se snaží domlouvat (to u vás zdá se funguje - rukama nohama ukazováním, to je jedno, důležitá je ta snaha o komunikaci). Jestli dokáže spojovat do vět - Tom byl schopnej ráno přjít a sdělit "máma táta brrm brrm huuu" a točil u toho rukou (mámo táto, pojedeme na letiště). Dál zkoumala jestli rozumí složitějším příkazům (zvedni hračku a odnes jí mámě).

Myslím, že u nás taky hodně pomohla školka - najednou se domlouvat musel... ale prostě nepodceňovala bych to - čím dřív se začne, tím větší šance na úspěch s nějakou nápravou...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.