| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč ženy na mateřské pijí II

Byť jsem registrovaná na tomto serveru, píšu jako anonym....
Vím, jaké to je, být dítětem matky závislé na alkoholu. Moje matka začala pít přesně takto - doma sama s dětmi, dvě deci vína večer, později lahvinku, poté pivo.
Konec je katastrofický - mnohdy jsme jako děti neměly ani dárky pod stromečkem, protože máma pila. Peníze, které jsme dostávaly od babičky, nám máma také propila. V lepším případě jsme si za ně mohly se sestrou koupit třeba zimní boty. Později jsme je vůbec neměly, matka všechny peníze propila a my chodily v zimě v čínských keckách. Neměly jsme ani zimní bundu.
Máma si začala půjčovat peníze, dluhy rostly a když jsme začaly pracovat, chtěla po nás, abychom jí je splatily. Když jsem odmítla, přišlo první fyzické násilí - kopání do zad za to, jaké jsme nevděčené dcery. Přišly i jiné tresty, sprosté nadávky, vulgarity, urážky, škrcení kvůli sebemenší chybičce, kterou uděláte. Výhrůžky sebevraždou, citové vydírání, hysterický řev a scény.

Matka je závislá dodnes - nyní jí je 57 let. Dodnes si nepřipouští, že má problém. Je to pro ni velmi těžké. Pomalu se z ní stává troska. Nezvládne se už ani zorientovat v metru, najít si spoj MHD, vyhledat a zavolat si opraváře, vyměnit žárovku.

Já si pokaždé s každou skleničkou říkám, zda takto taky někdy nedopadnu. Doufám že ne, kvůli svým dětem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.