| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem byla těhotná, v 10tt miminku dobouchalo srdíčko a zároveň mi lékař řekl, že to vypadá na velmi závažnou vadu, s kterou se nedá žít, děti umírají po porodu. Už když jsem šla tenkrát plačící z ordinace, v duchu jsem děkovala že nemusím rozhodovat a že nemusím nic řešit, že už to má miminko za sebou.

A ač nejsem věřící ("jsem takový ateista až se bojím že mě pán bůh potrestá" :)), ač jsem si vždycky myslela že nic takového nemá smysl.. já bych to dítě donosila. Donosila, porodila, nechala zemřít u sebe v náručí a pohřbila. Nesnesla bych že do 24tt je "jen" biologický odpad, který nemáš nárok si odnést a někam se vyhodí.

Nedokázala bych udělat to rozhodnutí že dnes nebo zítra zemře, protože jsem se já rozhodla. Připadá mi, že nemám právo.
Ale tohle všechno přišlo až po tom zamlklém potratu a zjištění, že by miminko mimo bříško beztak nepřežilo. Jsem vděčná že to příroda zařídila za mě a zbavila mě odpovědnosti.

A jestli bych si nechala dítě, které by bylo určitě postižené.. asi ano. Ale i to přišlo až po téhle zkušenosti; a také je to tím, že mám úžasného manžela, je obrovská opora, má slušný příjem.. asi bych si říkala, že třeba by náš první syn vyrostl v chladného sobce, ale díky postiženému dítěti v rodině bude zodpovědnější.. nevím. Snažila bych se to vzít z téhle stránky, ale respektuju i názory ostatních. je to souhra mnoha věcí.. přeju nám všem at nikdy nemusíme volit ~s~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.